To jest prawdziwy islam: Muzułmanka w nikabie pomaga starszej kobiecie!

Wyznawcy islamu coraz częściej pokazują pozytywne oblicze.
To jest prawdziwy islam: Muzułmanka w nikabie pomaga starszej kobiecie!
Fot. Twitter.com (https://twitter.com/ilmfeed)
13.06.2017

Zewsząd dobiegają nas niepochlebne informacje na temat muzułmanów. Na Bliskim Wschodzie masowo dochodzi do mordów chrześcijan przez islamskich ekstremistów, na Zachodzie głośno było o molestowaniach kobiet przez imigrantów podczas Sylwestra w Kolonii oraz o molestowaniu dzieci na basenie przez islamskich przybyszów. Ostatnio wyszło też na jaw, że „spontaniczny” protest muzułmanów przeciwko działalności terrorystów emitowany przez stację CNN najprawdopodobniej był ustawką.

Ale wśród muzułmanów są też dobrzy ludzie, którzy żyją w pokoju obok sąsiadów wyznających inną wiarę. O tym, że mają wrażliwe serca i potrafią wyciągnąć pomocną dłoń, świadczy postawa muzułmanki, która pocieszała starszą kobietę. Te dwie nieznane osoby przez przypadek zdobyły ogromny rozgłos w mediach społecznościowych.

Jak donosi dailymail.co.uk do wydarzenia doszło w autobusie. Użytkownik Facebooka o nazwie Hamza Young Boss podróżował komunikacją miejską z Ilford do Barking, kiedy starsza kobieta upadła na ziemię i nie mogła się ruszyć. Zaklinowała się pomiędzy metalowym słupem a ramą drzwi. Leżała tak przez 20 minut, a w tym czasie muzułmanka w nikabie trzymała ją za rękę, dopóki nie przyjechał ambulans. Hamza zrobił im zdjęcie i opublikował w internecie z podpisem „To jest prawdziwy islam”.

 Post zyskał 29.000 polubień i został udostępniony przez ponad 30.000 osób. Pojawiło się też mnóstwo komentarzy. Oto niektóre z nich:

„Urocze. Uwielbiam, kiedy wspólnoty mogą razem funkcjonować jako jedność”.

„Kocham to. Ludzie muszą zrozumieć, że terroryści to nie muzułmanie. Prawdziwi muzułmanie są kochającą wspólnotą ludzi”.

„Niech Bóg pobłogosławi ich dusze”.

Dane opublikowane przez burmistrza Londynu - Sadiqa Khana wskazują na wzrost islamofobii po ostatnim zamachu na London Bridge. Aż o 40 proc. pomnożyły się incydenty na tle rasistowskim w porównaniu z średnią dzienną, a liczba incydentów islamofobicznych jest większa niż było to po ataku w Paryżu w 2015 r. Najnowsze statystyki wskazują aż na 54 incydenty dziennie, a dawniej było ich 38.

Czy wierzycie w słowa Hamzy „To jest prawdziwy islam”?

Zobacz także: Chrześcijanin zmarł, bo muzułmańscy lekarze odmówili mu pomocy: „On jest brudny i nie chcemy brudzić naszych rąk podczas Ramadanu”

Polecane wideo

Komentarze (15)

Ocena: 4.93 / 5
gość (Ocena: 5) 13.06.2017 18:08
zaraz skisne ze śmiechu sensacja bo arabus komuś pomógł masakra xd to świadczy jakie dno soba prezentuja, skoro jesli zdazy im sie komus pomoc zamiast podlozyc mu bombke sa wychwalani pod niebiosa, u normalnych ludzi to po prostu zwykly odruch
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.06.2017 15:01
Czy nawet bialy komus o innym kolorze skory. Jednak kiedy pomaga czarny lub "arab" jest to pokazane jakoby na ich chwale
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.06.2017 15:00
No tak. Trzeba uwiecznic na zdieciu. Gdzie setki innych ludzi ktorzy sobie pomagaja? Jak bialy pomaga bialemu nie ma ekscytacji bo to jest norma...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 4) 13.06.2017 12:52
Nie przekonałeś mnie papilocie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.06.2017 11:30
No to kobieta tak zareagowała nie jestem seksistka ale kobiety w islamie są udreczone A mężczyźni to prawdziwe szmaty nie ludzie szkoda tych biednych kobiet im mniej religijny czy zacofany kraj tym lepiej się nas traktuje nie życzę nikomu męża katolika czy muzulmanina wybierajcie ateistów jedyni normalni ,którzy nie mają nasrane we łbie
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie