Chrześcijan zmarł, bo muzułmańscy lekarze odmówili mu pomocy: „On jest brudny i nie chcemy brudzić naszych rąk podczas Ramadanu”

Zmarły 30-latek był pracownikiem sanitarnym.
Chrześcijan zmarł, bo muzułmańscy lekarze odmówili mu pomocy:  „On jest brudny i nie chcemy brudzić naszych rąk podczas Ramadanu”
Fot. iStock
12.06.2017

O tym, jak ma się sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce, niewiele wiadomo. Ostatnio doszły nas słuchy o zamachu w Egipcie dokonanym przez bojowników ISIS na wypełniony Koptami autobus. Napastnicy zażądali od nich wyrzeczenia się wiary, a gdy chrześcijanie nie wypełnili polecenia, zostali zamordowani. Nie oszczędzono nawet dzieci. To tylko jeden z nielicznych przypadków, który miał miejsce na przestrzeni lat. Poprawność polityczna zakazuje jednak łączenia zwykłych muzułmanów z aktami terroru. W mediach mówi się o radykalnym islamie i tym pokojowym islamie. Czy faktycznie nie powinniśmy przypisywać wyznawcom Allaha uprzedzeń wobec wyznawców innej wiary?

Ostatnie doniesienia są niepokojące. Jak wiadomo, trwa Ramadan – święto muzułmanów. W tym czasie doszło już do kilku zamachów, w tym także w Europie, a Państwo Islamskie wezwało swoich braci do ataków na niewiernych na specjalnym nagraniu video. To jednak nie wszystko. Jako donosi portal ndie.pl niedawno w Pakistanie doszło do skandalicznego zaniedbania muzułmańskich lekarzy, którzy odmówili pomocy umierającemu chrześcijaninowi. Irfan Masih poczuł się źle i trafił do szpitala. „On jest brudny i nie chcemy brudzić naszych rąk podczas Ramadanu” - powiedzieli specjaliści. Chory zmarł. „Mój brat umarł podczas procesu oczyszczania brudów z jego ciała” - wyznał krewny Masiha.

Do tragedii doszło w mieście Umerkot w prowincji Sindh. Zmarły 30-latek był pracownikiem sanitarnym. Po jego śmierci została przeprowadzona demonstracja przez miejscowych chrześcijan. Ojciec mężczyzny wystosował w związku z wydarzeniem skargę skierowaną przeciwko lekarzom.

Myślicie, że gdyby to chrześcijanin dopuścił się czegoś podobnego wobec muzułmanina sprawa przeszłaby bez wielkiego echa w mediach?

 Źródło: ndie.pl

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 4.43 / 5
anonimkolejny (Ocena: 5) 12.06.2017 23:37
Chrześcijan? Gdzie prawdziwi dziennikarze?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.06.2017 23:04
chrześcijanin. kto pisze te artykuły?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.06.2017 15:34
Prawdziwy chrześcijanin by się nie dopuścił czegos takiego, bo prawdziwy chrzescijankn niesie pomoc każdemu! Spójrzcie na Matkę Teresę z Kalkuty, ktoś ratowała każdego, bez względu na wyznanie i rasę! Tym się różni islam od chrześcijaństwa: Mohamet kazał zabijać wrogów, Jezus wrogów miłować. Ciekawe dlaczego jednak elity europejskie pozwalają system wartości Chrystusa tłamsić, a system opętanego Mahometa wspierają.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 12.06.2017 11:55
Współczuję chrześcijanom, którzy tam żyją.
odpowiedz
di (Ocena: 1) 12.06.2017 09:52
Chrześcijanin, ludzie, nauczcie się pisać.. jakich redaktorów wy macie????
odpowiedz

Polecane dla Ciebie