Tragiczna wiadomość z Manchesteru: W zamachu na koncercie Ariany Grande ZGINĘŁO 2 POLAKÓW!

Jeden rodak jest ranny. Informację przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Tragiczna wiadomość z Manchesteru: W zamachu na koncercie Ariany Grande ZGINĘŁO 2 POLAKÓW!
źródło: Instagram (instagram.com/arianagrande), YouTube
24.05.2017

Kilka minut przed północą z poniedziałku na wtorek w Manchester Arenie doszło do ataku terrorystycznego. Pod koniec koncerty Ariany Grande nastąpiła silna eksplozja. Jak się później okazało - ładunek wybuchowy wniósł do obiektu zamachowiec samobójca. Jak informuje policja, tego strasznego czynu miał się dopuścić 22-letni obywatel Wielkiej Brytanii libijskiego pochodzenia - Salman Abedi.

Śmierć na miejscu poniosły 22 osoby, a niemal 60 zostało rannych. Najmłodsza do tej pory zidentyfikowana ofiara miała zaledwie 8 lat. Rodziny wciąż poszukują swoich najbliższych. Wczoraj na Facebooku pojawił się apel młodej Polki, która nie może nawiązać kontaktu ze swoimi rodzicami. Dziś Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło ich śmierć. Kobieta i mężczyzna czekali przy wyjściu na uczestniczące w koncercie córki.

„Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi ofiar i przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia. Informujemy, że konsulowie otoczyli opieką rodzinę ofiar. Niezbędną pomoc konsularną otrzymują także ranny obywatel RP i jego rodzina” - czytamy w komunikacie MSZ.

Zobacz wstrząsające nagrania wykonane w momencie wybuchu paniki…

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.05.2017 19:46
Przerażające i bardzo smutne informacje...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2017 11:08
przykro mi z powodu tej pary i 15 letniej Oliviii Campbell bo widziałam wczoraj apele rodzin w telewizji proszących o kontakt. Niestety nie będzie happy endu bo potwierdzono ich tożsamość
odpowiedz

Polecane dla Ciebie