Wyczekane otwarcie restauracji WABU w Warsaw Spire

Miejsce stworzone dla miłośników japońskiej kuchni.
Wyczekane otwarcie restauracji WABU w Warsaw Spire
Fot. mat. prasowe
28.10.2016

W dniu 25 października 2016 r. w warszawskim wieżowcu Warsaw Spire przy placu Europejskim 2 odbyło się otwarcie restauracji WABU Sushi & Japanese Tapas. Zasada serwowania potraw w formie tapas, sezonowe ryby, atmosfera dzielenia się kulinarnymi doświadczeniami i wnętrze zaprojektowane przez czołowego polskiego designera przyciągnęły na event ludzi z show biznesu i miłośników japońskiej kuchni.


Restauracja WABU jest czymś zupełnie nowym na kulinarnej mapie stolicy. Wabu to wyjątkowe sushi oraz unowocześniona kuchnia w stylu izakaya. Zgodnie z tą japońską tradycją potrawy podawane są w formie tapas, a ideą izakaya jest dzielenie się nimi. Wabu to unikalne ryby, autorskie kompozycje i techniki kucharskie, które wiernie oddają smak Dalekiego Wschodu z nutą finezji i nowoczesnych akcentów. Restauracja Wabu zlokalizowana jest w centrum Warszawy, na parterze wieżowca Warsaw Spire. W restauracji panuje nieformalna atmosfera, a zaprojektowane wnętrze jest wyjątkowo ciepłe i przyjemne. Restauracja Wabu jest projektem Aleksandry i Marka Tymińskich, osób związanych z kuchnią sushi od 12 lat, których marzeniem było wprowadzenie na polski rynek najnowszych światowych trendów kulinarnych bazujących o kuchnię japońską. Design wnętrza na podstawie ich wizji stworzony został przez światowej sławy projektanta Roberta Majkuta.


Otwierając tę restaurację, w pełni wykorzystuję moje ponad 12-letnie doświadczenie na rynku sushi. Jest to moja największa inwestycja i jednocześnie największa restauracja. Mam nadzieję, że udało nam się stworzyć miejsce unikalne, będące czymś nowym na warszawskim rynku restauracyjnym – mówiła Aleksandra Tymińska, właścicielka restauracji.


Na wtorkowym otwarciu pojawili się Emilia i Mariusz Czerkawscy, Odeta Moro, Monika Mrozowska, Natalia Jakuła, Przemysław Saleta, Piotr Zelt, Lidia Popiel, Agustin Equrrola, Agnieszka Rylik, Marta Kuligowska, Natalia Jakuła i Tomasz Iwan.

 

Komentarze (17)

Ocena: 4.88 / 5
Regna (Ocena: 5) 01.07.2017 14:05
Też uwielbiam wabu! Odkąd je odkryłam na japońskie jedzenie chodzę tylko tu :) Jest zawsze miło, obsługa z uśmiechem na twarzy, menu rozbudowane tak że każdy znajdzie coś dla siebie- pary z dziećmi, randkowicze, czy na oficjalne spotkania. Świetne sałatki i sashimi
odpowiedz
bizmut (Ocena: 5) 21.05.2017 21:38
Fajne miejsce, wpadamy ze znajomymi, zamawiamy ulubione dania i spędzamy miło czas. Obsługa mega miła, sushi najlepsze w mieście, więc warto!
odpowiedz
nika (Ocena: 5) 08.05.2017 13:51
Przefajne miejsce! Nie tylko dobre jedzenie, ale także obsługa, plus miło,że można zamawiać pół porcji, więc spróbować więcej potraw. Dla mnie bomba, znajomi podzielają mój zachwyt.
odpowiedz
dorota (Ocena: 5) 07.04.2017 14:04
wabu jest sprawdzonym miejscem na spotkania towarzyskie i biznesowe. menu jest ciekawe, każdy pasjonat kuchni japońskiej znajdzie coś dla siebie. bywam regularnie i nie zamierzam tego zmieniać.
odpowiedz
kora (Ocena: 5) 22.03.2017 09:43
bardzo dobry pomysł,że wabu znów się otworzyło jesienią. mam dzięki temu swoje miejsce gdzie zabierać klientów i sama chodzić ze znajomymi :) jedzenie jest tak samo dobre jak było, obsługa wie co w trawie piszczy, a rolki i zupy wymiatają!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo