Dlaczego ta dziewczynka stoi na toalecie? Powód jest straszny…

To zdjęcie robi furorę w Sieci. Przekonaj się, dlaczego.
Dlaczego ta dziewczynka stoi na toalecie? Powód jest straszny…
https://www.facebook.com/stacey.w.feeley/posts/10209969511258300
24.06.2016

Zdjęcie, które widzicie powyżej, na pierwszy rzut oka wygląda dość zabawnie. Mała, śliczna dziewczynka stoi na toalecie w uroczej, kolorowej sukience. Bawi się w coś? Ucieka przed pająkiem? Niestety nie. Dziecko demonstruje rodzicom, czego nauczyło się w szkole.

„Zrobiłam to zdjęcie, ponieważ na początku wydawało mi się, że to, co robi moja córka, jest zabawne. Chciałam wysłać je do mojego męża, aby pokazać, co wyprawia nasze trzyletnie dziecko. Kiedy jednak Mała powiedziała mi, co robi, załamałam się.

Moja córka ćwiczyła zachowania obronne w przypadku napaści na przedszkole. Nauczono ją, jak ma się zachowywać, jeśli utknie w łazience podczas napadu jakiegoś szaleńca, który wtargnie z bronią. W tym momencie cała niewinność, jaką myślałam, że posiada moja córka, ulotniła się” – napisała na Facebooku matka dziewczynki. W dalszej części postu apeluje:

„Politycy - spójrzcie. To dziecko, wasze dzieci, wnuki, prawnuki i przyszłe pokolenia. Będą żyć i rozwijać się w tym świecie, w oparciu o wasze decyzje. W wieku zaledwie 3 lat będą stały na toalecie i ukrywały się w łazience. Co będzie dla nich trudniejsze? Zachowanie ciszy czy równowagi, żeby nie spaść i nie pokazać swoich stóp zza drzwi?”.

Stacey Wehrman Feeley

https://www.facebook.com/stacey.w.feeley/posts/10209969511258300

Stacey Wehrman Feeley zwraca też uwagę, że żyjemy obecnie w bardzo niebezpiecznych czasach i skoro w szkołach tak małe dzieci są uczone metod bronienia się przed napadami, to świat zmierza w złym kierunku.

„Nikt chyba nie myśli, że kontrola broni będzie w 100% kontrolować przestępstwa. Być może, ale tylko może, pomaga w 1%, 2% lub 50%? Nie dowiemy się tego, dopóki nie spróbujemy. Dlaczego do cholery nie sprawdza się czarnej strefy? Gdzie jest uniwersalna baza rejestracji? Dlaczego ciężka broń kiedykolwiek została dopuszczona do sprzedaży dla kogokolwiek innego niż bezpośrednio do wojska? Czy to naprawdę konieczne, aby w ten sposób chronić siebie?”.

Stacey Wehrman Feeley

https://www.facebook.com/stacey.w.feeley/posts/10209969511258300

Na koniec swojego długiego wpisu kobieta apeluje, by udostępniać jej post. Polubień i udostępnień przybywa lawinowo, ale… czy to cokolwiek zmieni?

Myślicie, że czasy, w jakich żyjemy, jeszcze się uspokoją? A może w przyszłości do szkół na całym świecie wejdą obowiązkowe zajęcia z obrony przed terrorystami?

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2016 23:42
No rzesz kurde, normalnie Amerykę odkryła
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2016 11:24
Popieram sens takich szkoleń. Ale nie rozumiem, czemu nie kazali dzieciom opuścić pokrywy i siąść po turecku. Chociaż nie było by ryzyka, że dziecko spadnie.
odpowiedz
klaudia (Ocena: 5) 24.06.2016 10:39
wedlug mnie bardzo dobrze robi szkola. uczy dzieci jak reagowac w czasie zagrozenia i jak najbardziej racjonalne i odpowiedialne zachowanie jak na wiek dziecka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie