Przez co najmniej 6 lat nie przychodził do pracy. Został uhonorowany tablicą pamiątkową

Chciałybyście mieć podobną pracę?
Przez co najmniej 6 lat nie przychodził do pracy. Został uhonorowany tablicą pamiątkową
Fot. Thinkstock
23.02.2016

Polacy nie są święci, zdarza im się spóźniać do pracy, skracać jej czas czy przychodzić na miejsce w nietrzeźwym stanie. Jednak to, co zrobił 69-letni mieszkaniec Kadyksu przekracza wszelkie wyobrażenia. Mężczyzna przez `co najmniej sześć lat` nie przychodził do pracy, ale pobierał wynagrodzenie. Jak to możliwe?

Od 1990 Joaquin Garcia był zatrudniony w firmie wodociągowej. Praca mężczyzny polegała na nadzorowaniu budowy zakładu uzdatniania wody. Mieszkaniec Kadyksu pewnego dnia stwierdził, że nie ma nic do roboty, więc bez sensu jest przychodzić do pracy…

Przez kilka lat nikt nie odnotował niczego podejrzanego, nawet szef mężczyzny, którego biuro znajdowało się w sąsiedztwie. Był on zdania, że Garcia podlega władzom miejskim.

Roczna pensja mężczyzny wynosiła 37.000 euro. Wygląda więc na to, że za darmo dostał od pracodawcy 222.000 euro. Sprawa wyszła na jaw przypadkiem, a wszystko odkrył wiceburmistrz. 

muszka

Fot. Thinkstock

Zaczęło się od tego, że Hiszpan miał otrzymać tablicę pamiątkową za długi staż pracy. Teoretycznie przepracował on 20 lat. Zanim jednak został uhonorowany, wyszło na jaw, że nie pojawiał się w firmie przez `co najmniej sześć lat`.

Garcia wszystkiemu zaprzeczył, twierdząc, że przychodził do pracy, tylko nie miał w niej żadnego zajęcia. Miał rodzinę na utrzymaniu, więc z obawy przed zwolnieniem nie powiedział nic przełożonemu. Jak można się jednak domyślić, nikt mu nie uwierzył.

muszka

Fot. Thinkstock

Sprawa nie zakończyła się dla mężczyzny dobrze. Sąd odrzucił jego apelację i ukarał największą karą pieniężną, jaka była możliwa. Garcii pozostaje się pocieszać, że został ekspertem od Spinozy. Nadmiar wolnego czasu pozwalał mu bowiem zagłębiać się w dzieła filozofów…

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2016 16:42
Haha nie mogę.. w Polsce by to nigdy nie przeszło pełno kamer, ciągle kontrolę. Wyjdziesz do toalety i już pretensje..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo