Ponad 30 tys. internautów zaangażowało się w poszukiwania Ewy Tylman!

Jaki wpływ na duży rozgłos sprawy miał budzący kontrowersje Krzysztof Rutkowski?
Ponad 30 tys. internautów zaangażowało się w poszukiwania Ewy Tylman!
https://www.facebook.com/Zagin%C4%99%C5%82a-Ewa-TylmanMissing-person-Ewa-Tylman-1656382081287072/?fr
07.12.2015

Co roku w kraju i za granicą znika 17 tys. Polaków*. Od ponad tygodnia cała Polska śledziła zaginięcie 26-letniej Ewy Tylman. W mediach na ten temat pojawiło się 11,1 tys. materiałów – podaje „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Co czyni sprawę zaginięcia młodej mieszkanki Poznania tak wyjątkową?

Sprawa Ewy Tylman rozbrzmiała szerokim echem w mediach tradycyjnych i społecznościowych. W dniach 22 listopada – 2 grudnia ukazało się 11,1 tys. materiałów, z czego 8,9 tys. to materiały z social media, a 2,2 tys. to wynik dla prasy, RTV i internetu.

* Dane za: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,19271161,ewa-tylman-zaginela-dlaczego-ta-sprawa-jest-wyjatkowa-itaka.html

Wyszukiwarka Google

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Na duży rozgłos sprawy wpływ miał także budzący kontrowersje Krzysztof Rutkowski – właściciel biura detektywistycznego, który sam przyznał, że kiedy wkracza z ekipą do akcji wydarzenia stają się bardzo medialne. Dla przypomnienia - Rutkowski pracował m.in. przy tragedii Madzi z Sosnowca czy sprawie zaginionej Iwony Wieczorek.

- Relacja Rutkowski-media jest obustronna. Każdy przypadek, którego się podejmuje, aktywizuje prasę, internet, radio i telewizję, ale także przy każdym sam Rutkowski zyskuje medialnie, skutecznie przypominając o sobie dziennikarzom – tłumaczy Alicja Dahlke-Jurgowiak, specjalista ds. marketingu i PR z firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Na temat detektywa w dniach 22 listopada – 2 grudnia ukazało 1,5 tys. publikacji, których ekwiwalent reklamowy wyniósł 5,5 mln złotych.

Zdjęcie: Wyszukiwarka Google

Liczba publikacji w social media na temat Ewy Tylman

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Na medialność wpływ miała na pewno sama rodzina zaginionej, która była aktywna w środkach masowego przekazu. Ojciec Ewy Tylman udzielał wywiadów, brat współprowadził specjalny fan page „Zaginęła Ewa Tylman/Missing person Ewa Tylman”, który zgromadził ponad 30 tys. fanów.

Tysiące Polaków zaangażowało się w poszukiwania mieszkanki Poznania, zwłaszcza w mediach społecznościowych – udostępniali zdjęcia, ogłoszenia, najświeższe informacje. Największe zaangażowanie przypadło na 2 grudnia w związku ze wstrząsającą informacją policji na temat prawdopodobnej śmierci Tylman. Internauci szczególnie aktywni byli także 26 i 27 listopada. W tych dniach publikowali średnio ok. 1,5 tys. wpisów i komentarzy w social media.

Wykres 1.  Liczba publikacji w social media na temat Ewy Tylman

Liczba publikacji w prasie

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

W nawiązaniu do poszukiwań zaginionej mieszkanki Poznania dziennikarze napisali aż 2,2 tys. publikacji. 65 proc. z nich pochodziło z internetu, a zwłaszcza z portali poznańskich. Dowodem na intensywne działania w sieci są także wyniki wyszukiwarki Google. Po wpisaniu litery e „ewa tylman” to drugi wynik wyszukiwania. Duży proc. przekazu medialnego dotyczył także RTV (34 proc.). W prasie ukazało się 36 materiałów.

Wykres 2.  Liczba publikacji w prasie, RTV i w internecie na temat Ewy Tylman

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
ktoś (Ocena: 5) 08.12.2015 18:14
Czy sprawa Ewy Tylman może mieć podobne cechy jak porwanie Krzysztofa Olewnika ? 2.Czy sprawa może mieć wymiar polityczny ? 3.Czy chłopak Ewy pracujący w ABW mógł mieć obciążające dokumenty na kogos ważnego ? 4.Czy dziewczyna miała zaginąć żeby kogos przestraszyć lub przekonać do współpracy ? 5.Czy tak trudnym zadaniem jest znalezienie ciała kobiety na dnie warty przy bardzo niskim poziomie wody ( około 2 m ) i bardzo słabym nurcie wody o tej porze roku ? 6.Czy rzekomy morderca siedzący obecnie w wiezieniu popełni niebawem samobójstwo ? 7.Dlaczego TVN próbuje nam wmówić jedyną i słuszną teorię zakończenia tej sprawy ? 8.Dlaczego niebieska telewizja za wszelka cenę próbuje zdyskredytować Krzysztofa Rutkowskiego ?Napisz komentarz...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie