Jak i za co bić żonę? Szokujący poradnik egipskiego duchownego! (VIDEO)

Jego zdaniem pobicie małżonki to objaw „szacunku” dla niej. Dzięki temu można jej bowiem dać cenną naukę.
Jak i za co bić żonę? Szokujący poradnik egipskiego duchownego! (VIDEO)
13.09.2015

Podczas gdy w Polsce trwa równouprawnienie i kobiety z powodzeniem odnajdują się w polityce, w innych krajach świata myśl o tym, że kobieta mogłaby mieć jakikolwiek wpływ na rządzenie krajem, nikomu nawet nie przychodzi do głowy. Choć żyjemy w XXI wieku, nadal istnieją miejsca, w których społeczeństwo funkcjonuje tak, jakby nic nie uległo zmianie od setek lat.

Ostatnie wydarzenia, związane z aktywnością terrorystów i bojowych ugrupowań muzułmańskich, pokazały, że ofiarami są w szczególności kobiety. Bite, gwałcone, poniżane i brane do niewoli, traktowane są bardziej jak przedmioty niż ludzie.

Ostatnio dotarłyśmy do szokującego video, w którym egipski duchowny, Sa`d Arafat, wyjaśnia, jak i za co mężczyzna powinien bić żonę. – Nakładając na małżonki kary cielesne, Allah okazał im szacunek. Powiedział: „Nie bij po twarzy, aby jej nie oszpecić” – wyjaśnił w wywiadzie Arafat. Jego kolejne słowa mogą szokować jeszcze bardziej.

islam

- Jeśli mąż bije żonę, nie może jej przekląć – tłumaczy Arafat na potwierdzenie swojej tezy, że bicie to „wyraz szacunku” do kobiety. – Poza tym nie można kobiety uderzyć więcej niż dziesięciokrotnie. Kara ma na niej wymóc posłuszeństwo,  a nie łamać jej kości, pozbawiać oczu, zębów czy ją okaleczać.

- Aby bicie było skuteczne, mężczyzna nie może podnosić wysoko rąk. Muszą być na wysokości klatki piersiowej – poucza w wywiadzie duchowny.  – Wszystko to ma na celu uszanowanie kobiety i nauczenie ją dyscypliny.

Arafat, zapytany o to, czym bić kobietę, odpowiada: - Krótką rózgą, ale nie w głowę czy twarz, bo wtedy może to być zbyt bolesne. Decyzję w sprawie kary mąż musi podejmować na bieżąco.

Duchowny dodaje również, że żony cieszą się w Islamie niesamowitym szacunkiem, a bicie ich jest dozwolone tylko w jednym przypadku: kiedy nie chcą uprawiać seksu ze swoim mężem. Jest to bowiem coś, bez czego mężczyzna nie jest w stanie funkcjonować.

Na następnej stronie znajdziecie nagranie. Obejrzyjcie je koniecznie.

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2015 12:43
skurwiele popiepszone !!! ja to bym takiego zabiła i dostała dożywocie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2015 10:53
A może jak i za co bić męża , a co to żona to jakieś zwierzę czy co idiotą to wymyślił ... zero szacunku , obciąć mu genitalia .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2015 20:44
Niezła propaganda. Ten artykuł by się tu nie pojawił, gdyby nie te wszystkie akcje z uchodźcami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2015 20:43
Dziekije bardzo za taki szacunek ,Zadnego człowieka nie wolno katować bez względu na plec i wiare ,a ci którzy to robia nie sa dla mnie ludzmi ,,to się nazywa patologia a człowiek który bije swoja kobiete jest gowno warty.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2015 19:02
Oburzacie się na islamskich duchownych. A spójrzcie co robią nasi duchowni katoliccy. Co mówią kobietom bitym przez mężów? Że mają z pokorą to znosić bo to ich krzyż i modlić się za męża oprawce. Co ciekawe to każda religia mówi, że wszyscy: mężczyźni i kobiety są równi, a w szczególności kobiety cieszą się szacunkiem- bo są żonami, matkami itd.Ale tak naprawdę na podstawie tego co jest zapisane w dogmatach i z tego co mówią duchowni to kobieta służy jedynie do zaspokojenia mężczyzny i rodzenia nowych wyznawców. Spójrzcie np. na Kościół Katolicki, jak traktował przez wieki kobiety. Co pisali święci, że kobieta to istota niższa od mężczyzny i nie jest człowiekiem. A palenie na stosach czarownic. Religie to tak naprawdę narzędzie ucisku kobiet stworzone przez mężczyzn.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo