Absurdalny „test czystości” dla ofiar gwałtu w Indiach: Zgwałcona musi dźwigać na głowie 40-kg kamień!

Jeżeli go upuści, zostanie potępiona przez społeczeństwo. Czy my naprawdę żyjemy w XXI wieku?
Absurdalny „test czystości” dla ofiar gwałtu w Indiach: Zgwałcona musi dźwigać na głowie 40-kg kamień!
11.08.2015

News, który przeczytałyśmy na serwisie natemat.pl, dosłownie nami wstrząsnął. Jak podaje portal, w Indiach trwa właśnie „sąd” nad zgwałconą 14-latką. Dziewczynka, która w wyniku brutalnego aktu przemocy zaszła w ciążę ze sprawcą, jest namawiana przez społeczeństwo do tzw. „testu czystości”.

Na czym polega owa próba? Wykorzystane seksualnie dziecko musi utrzymać na głowie 40-kilogramowy kamień. Jeżeli ten spadnie jej z głowy, społeczeństwo uzna ją za winną stosunku pozamałżeńskiego i skaże na potępienie. Jeżeli zaś skała utrzyma się na miejscu, dziewczynka będzie mogła wrócić do swojego męża (!).

Indie

- Tragiczna, a jednocześnie kuriozalna sprawa, rozgrywa się w indyjskim stanie Gudżarat. Temat gwałtu na 14-latce wyszedł na jaw, kiedy tamtejszy sąd odrzucił złożony przez jej ojca wniosek o zgodę na aborcję (dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu). W końcu pozwolono jej przerwać ciążę – informuje serwis.

W rozmowie z „India Today” dziewczynka przyznała, że boi się o swoje życie. – Człowiek, który bestialsko mnie zgwałcił, grozi mi. Powiedział, że kiedy wyjdzie z więzienia, zabije mnie.

Indie

14-letnie dziecko nie dość, że przeżyło traumę związaną z gwałtem, nie może również liczyć na wyrozumiałość społeczeństwa, w którym dorasta. Co stanie się z nią bowiem w sytuacji, kiedy olbrzymi kamień spadnie z jej głowy? A scenariusz taki jest przecież najbardziej prawdopodobny – w końcu to jeszcze dziecko, nie dość silne, by przejść chory „test na czystość”.

- Ta historia to tylko kolejny dowód na to, jakim problem są w Indiach gwałty. Co rusz do mediów trafiają szokujące historie atakowanych, molestowanych czy zabijanych kobiet – przypomina natemat.pl.

Czy my naprawdę żyjemy w XXI wieku? Czytając o takich przypadkach, mamy czasem wrażenie, że niektórzy zatrzymali się w średniowieczu…

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2015 21:17
Nie tylko w Indiach panuje mentalne średniowiecze w Polsce również. Nie wierzycie? A sprawa sprzed kilku tygodni, gdzie facet za dwukrotny gwałt dostał wyrok w zawiasach. Albo debaty w sejmie i senackie na temat konwencji o zapobieganiu przemocy, lub o in vitro? Toż to średniowiecze w pełnym rozkwicie! Polska zasciankiem Europy i średniowieczną enklawy!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2015 12:12
Spuścić bombę i po sprawie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2015 11:33
My żyjemy w XXI wieku, oni nie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2015 10:28
Mimo wszystko facet trafił za kratki. W Polsce dostałby zawiasy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2015 10:05
A wam katolicyzm przeszkadza, kiedy takie rzeczy sie dzieja na swiecie. Naprawde u nas kobiety sa dyskryminowane? Gdzie?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie