Koniec świata już we wrześniu?

Ciesz się wakacjami, póki możesz. Jesienią być może czeka nas zagłada.
Koniec świata już we wrześniu?
01.07.2015

12.12.2012 – tego dnia nawet sceptycy teorii o końcu świata z niepokojem wyczekiwali, co się wydarzy. Na szczęście przepowiednie o Apokalipsie zupełnie się nie sprawdziły i życie toczy się dalej. Zdaniem naukowców nie powinniśmy jednak spać spokojnie. Zagrożenie podobno wciąż jest realne i przepowiednia dotycząca globalnej zagłady spełni się już po wakacjach.

Nadal w to nie wierzysz? Być może zmienisz zdanie, kiedy przeczytasz, co wskazuje na rychły koniec świata.

koniec świata

Biblijna klątwa krwawych księżyców

Biblia obfituje w wiele opisów nadchodzącej Apokalipsy. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na poniższe dwa cytaty:

„Słońce zamieni się w ciemność, a Księżyc w krew. I gwiazdy niebieskie spadły na ziemię, podobnie jak drzewo figowe zrzuca figi swoje, gdy wiatr gwałtowny nim potrząśnie. I niebo znikło, jak zniknie zwój, kiedy się zwija, i góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich.” (Księga proroka Joela 3,4).

„I widziałem, gdy zdjął szóstą pieczęć, że powstało trzęsienie ziemi i słońce pociemniało jak czarny wór, a cały księżyc poczerwieniał jak krew.” (Objawienie św. Jana).

Biorąc pod uwagę fakt, że tetrada, czyli cztery całkowite zaćmienia Księżyca z rzędu rozpoczęły się 15 kwietnia 2014 roku, a zakończą się 28 września 2015 – robi się przerażająco. Dlaczego? Podczas tego zjawiska Księżyc przyjmuje barwę krwistoczerwoną, a w kwietniu ubiegłego roku miało miejsce trzęsienie ziemi w Chile. Przypadek?

Co czeka nas po czwartym, ostatnim zaćmieniu? Na to pytanie również można znaleźć odpowiedź w Biblii, a dokładnie w Dziejach Apostolskich:

Słońce zamieni się w ciemność, a księżyc w krew”. Jest to o tyle niesamowite, że przed zaćmieniem Księżyca w kwietniu faktycznie nastąpiło także całkowite zaćmienie Słońca.

Oznacza to, że przepowiednia dotycząca Apokalipsy powoli się spełnia.

koniec świata

Przepowiednia Nostradamusa

Nostradamus, mimo że żył w XVI wieku, jest obecnie jednym z najczęściej cytowanych proroków na świecie. Na tle ostatnich wydarzeń we Francji szczególnie interesująca wydaje się jego przepowiednia, mówiąca o tym, że do tego kraju napłynie wielu wyznawców islamu.

- Zapowiadał, że w kraju wybuchnie wojna domowa, a później nastąpi rozpad państwa. I choć z pozoru może brzmi to śmiesznie, to przecież terrorystyczny atak, jaki miał miejsce w Paryżu kilka tygodni temu, był faktem! – przypomina se.pl.

Niektórzy zwolennicy teorii spiskowych dodają, że te tragiczne wydarzenia to początek końca świata.

koniec świata

Przebiegunowanie Ziemi

Naukowcy biją na alarm – pole magnetyczne naszej planety nieustannie się osłabia, co grozi przebiegunowaniem Ziemi. Co to oznacza? Konsekwencje takiego zjawiska mogą być destrukcyjne: klimat zmieni się gwałtownie, a ludzie zaczną masowo chorować.

Prognozy badaczy są nieubłagane. Na przestrzeni 200 lat pole zmieniło się o 15 proc. Specjaliści twierdzą, że obserwowane zmiany mogą być zapowiedzią zjawiska, które miało miejsce 780 tys. lat temu. Doszło wtedy do odwrócenia biegunów, co w niedalekiej przyszłości ponownie może się stać.

Niepokojącym faktem może być też stan magnetosfery, w którym oddziałuje pole magnetyczne naszej planety. Magnetosfera stanowi dla Ziemi „parasolkę ochronną”, która zabezpiecza przed destrukcyjnym działaniem wiatrów słonecznych.

Zdaniem naukowców najgorsze dopiero przed nami. Kiedy nastąpi przebiegunowanie, warstwa magnetosfery zostanie poważnie uszkodzona. Wtedy nasza planeta zostanie wystawiona na działanie wspomnianych wiatrów słonecznych. Gdy do tego dojdzie, skutki będą nieodwracalne: zmiany klimatyczne, wiele sieci elektrycznych całkiem przestanie działać i dojdzie do wzrostu zachorowań na raka.

Najczarniejszy scenariusz zakłada, że może dojść do całkowitej zagłady naszego gatunku. „To poważna sprawa. Wyobraźcie sobie na chwilę, że źródło waszego zasilania elektrycznego przestaje nagle działać na kilka miesięcy. W dzisiejszych dniach bardzo mało rzeczy działa bez energii elektrycznej” – powiedział profesor Richard Holme z Uniwersytetu Liverpoolu.

koniec świata

III wojna światowa

Nostradamus przewidział również, że w XXI wieku wybuchnie III wojna światowa. Zdaniem proroka będzie to jeden z najkrwawszych i najdłuższych konfliktów, jakie nas czekają. Ma trwać 27 lat i pochłonąć wiele ofiar.

Jeżeli przypomnimy sobie to, co w tej chwili dzieje się na Ukrainie i w Państwie Islamskim, widmo wojny wydaje się nieuniknione.

koniec świata

Zderzenie z asteroidą

Między 22 a 28 września w Ziemię uderzy potężna asteroida. Choć wyznawcy teorii o zagładzie są zgodni co do tej daty, ich wizja końca świata nieco się od siebie różni. Jedni twierdzą, że już wtedy nasza planeta całkowicie przestanie istnieć, inni natomiast są zdania, że wydarzenie to będzie dopiero początkiem procesów, prowadzących do unicestwienia ludzkości.

„Najpierw czeka nas podobno 7 lat ucisku i wprowadzenie Nowego Porządku Świata.

Potem będzie tylko gorzej - nastąpi objawienie Bestii, a papież Franciszek, przyjmując rolę fałszywego proroka z Księgi Objawienia, poprowadzi nas ku zgubie” – relacjonuje radiozet.pl.

Co byście zrobiły, gdyby faktycznie zostało nam już niecałe trzy miesiące życia?

Polecane wideo

Komentarze (32)

Ocena: 4.63 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2015 14:42
temat z prawdziwego szmatławca coraz gorzej z tym PAPILOTEM
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2015 22:41
czy to jakies jaja (a ty tych lektur już nie czytaj)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2015 07:46
TO CZYTAC TE LEKTURY DO MATURY?
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2015 22:10
W dzień końca świata Pszczoła krąży nad kwiatem nasturcji, Rybak naprawia błyszczącą sieć. Skaczą w morzu wesołe delfiny, Młode wróble czepiają się rynny I wąż ma złotą skórę, jak powinien mieć. W dzień końca świata Kobiety idą polem pod parasolkami, Pijak zasypia na brzegu trawnika, Nawołują na ulicy sprzedawcy warzywa I łódka z żółtym żaglem do wyspy podpływa, Dźwięk skrzypiec w powietrzu trwa I noc gwiaździstą odmyka. A którzy czekali błyskawic i gromów, Są zawiedzeni. A którzy czekali znaków i archanielskich trąb, Nie wierzą, że staje się już. Dopóki słońce i księżyc są w górze, Dopóki trzmiel nawiedza różę, Dopóki dzieci różowe się rodzą, Nikt nie wierzy, że staje się już. Tylko siwy staruszek, który byłby prorokiem, Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zajęcie, Powiada przewiązując pomidory: Innego końca świata nie będzie, Innego końca świata nie będzie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2015 21:48
"(...)-relacjonuje radiozet.pl" czy ten artykuł w ogóle wymaga komentarza?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie