Test: Czy Duda to Twój prezydent?

Sprawdź, jak wiele masz wspólnego z nową głową państwa.
Test: Czy Duda to Twój prezydent?
27.05.2015

Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła oficjalnie, że kolejnym prezydentem Polki zostanie w sierpniu Andrzej Duda. Zdobył o ponad pół miliona więcej głosów od urzędującej głowy państwa, Bronisława Komorowskiego. Eksperci mówią wprost – przedstawicielowi Prawa i Sprawiedliwości władzę dali młodzi ludzie. To oni zadecydowali o tym, że dotychczasowy prezydent musi ustąpić ze stanowiska i oddać władzę młodszemu konkurentowi.

Jak Andrzej Duda sprawdzi się w tej roli? Przez kolejnych 5 lat będziemy mogli się o tym przekonać. Zadanie nie jest proste, bo jako kandydat złożył wiele obietnic, na które zdaniem ekonomistów naszego państwa zwyczajnie nie stać. Nie bez znaczenia jest także fakt, że nowy prezydent wywodzi się z konserwatywnej formacji.

Biorąc pod uwagę jego doświadczenie i deklaracje, już dzisiaj możesz sprawdzić, czy to polityk z Twojej bajki. Rozwiąż nasz test. Odpowiedz na 20 pytań – za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, a za negatywną – 0 proc. Dodaj je do siebie, a wynik powie Ci jak wiele masz wspólnego z prezydentem Dudą.

Andrzej Duda

fot. ONS

1. Czy w wyborach prezydenckich głosowałaś na Andrzeja Dudę?

2. Czy uważasz, że dotychczasowy prezydent, Bronisław Komorowski, nie sprawdził się na swoim stanowisku i cieszysz się, że ustępuje?

3. Czy wierzysz w to, że nowy prezydent jest politykiem samodzielnym i nie będzie sterowany z tylnego siedzenia?

4. Czy uważasz, że małżonka prezydenta elekta, Agata Duda, sprawdzi się lepiej w roli pierwszej damy, niż Anna Komorowska?

5. Czy jesteś za tym, by potomstwo głowy państwa było aktywne w życiu publicznym?

Andrzej Duda

fot. ONS

6. Czy jesteś zwolenniczką przywrócenia niższego wieku emerytalnego, bez względu na wysokość późniejszych świadczeń?

7. Czy jesteś przeciwniczką zapłodnienia in vitro i uważasz, że lepszym rozwiązaniem jest adopcja dziecka?

8. Czy jesteś osobą wierzącą, która czuje łączność z Kościołem i angażuje się w jego życie?

9. Czy jesteś przeciwniczką referendów w sprawach światopoglądowych?

10. Czy uważasz, że związki partnerskie są rozwiązaniem niepotrzebnym i wręcz szkodliwym?

Andrzej Duda

fot. ONS

11. Czy Twoim największym autorytetem i wzorem do naśladowania jest Jan Paweł II?

12. Czy jesteś za utrzymaniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

13. Czy uważasz, że Polska powinna być wierna swojej tradycji i historii, zamiast ulegać zachodnim wzorcom?

14. Czy nie masz nic przeciwko, aby jesienią br. premierem został Jarosław Kaczyński?

15. Czy uważasz, że Kościół ma prawo wypowiadać się w sprawach typowo politycznych?

Andrzej Duda

fot. ONS

16. Czy uważasz, że Andrzej Duda ma wystarczające doświadczenie, by poradzić sobie na arenie międzynarodowej?

17. Czy nowy prezydent wizualnie bardziej pasuje do tego stanowiska, niż ustępująca głowa państwa?

18. Czy wierzysz w składane przez niego w kampanii wyborczej obietnice?

19. Czy Twoim zdaniem młodość to na tym stanowisku bardziej zaleta, niż wada?

20. Czy uważasz, że Andrzej Duda jest człowiekiem, który będzie łączył wszystkich Polaków, także tych, którzy wyznają inne wartości od niego?

Andrzej Duda

fot. ONS

WYNIKI

100-90 procent: Jesteś nie tylko zwolenniczką, ale nawet fanką nowej głowy państwa. Wierzysz, że będzie to najlepszy prezydent w historii wolnej Polski.

85-70 procent: Bliskie są Ci tradycyjne wartości i cieszysz się z wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta. Masz nadzieję, że to polityk samodzielny i przewidywalny.

65-50 procent: Dajesz nowemu prezydentowi spory kredyt zaufania, chociaż nie jesteś przekonana, czy wywiąże się ze swoich obietnic. Wszystko wyjdzie w praniu.

45 procent i mniej: To nie jest człowiek z Twojej bajki i chyba nigdy nie będzie. Jesteś bardzo zawiedziona wynikami wyborów i widzisz przyszłość w czarnych barwach.

Polecane wideo

Komentarze (110)

Ocena: 4.8 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2015 15:57
Only Cookies.
odpowiedz
Olaaa (Ocena: 5) 29.05.2015 10:38
Generalnie Braun, Wilk i Kowalski mogliby się dogadać i próbować razem wejść do sejmu (Braun nie ma struktur partyjnych, ale KNP i RN mogłyby pomyśleć nad przygarnięciem go). Na korwinizm mikkizm "chorowałam" swego czasu. Tzn. szanuję poglądy JKM, aczkolwiek ten człowiek zawsze przed wyborami musi wszystko zniszczyć jakąś głupią wypowiedzią. Najbardziej żal mi zawsze jego sztabu wyborczego i tych wszystkich osób zaangazowanych. Również tych zbierających podpisy, bo sama też zbierałam niejednokrotnie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2015 07:56
Ostatnio rozmawiając z wyborcą PEŁO aż się zagotowała jak usłyszała że gotowałam na Dudę. Mówię do niej o szkodliwych ustawach a ona nie mając argumentów, mówi tekst: "przestańmy już mówić o polityce, bo zaczynam się denerwować" Hahaha myślalałam że padnę, a dziewczę ma ponad 30 lat.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2015 23:45
Zastanawiam się czemu twój komentarz został zgłoszony do usunięcia. Masz rację, chociaż jak dla mnie trochę za bardzo "fanatyczny". Moim kandydatem jest Janusz Korwin-Mikke - ma największą wiedzę spośród wszystkich kandydatów, utrzymuje swoją kampanię z własnych pieniędzy, gubią go tylko kontrowersyjne wypowiedzi o Hitlerze, kobietach i niepełnosprawnych, które są źle interpretowane.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2015 21:52
Przecież oni nie mają zamiaru zabraniać invitro tylko chcą wprowadzić ustawę nakazującą użycia wszystkich zapłodnionych zarodków do zapłodnienia. Invitro będzie. Poi co te chore dyskusje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie