Duda VS. Komorowski: Kto wygrał niedzielną debatę?

I kto powinien zostać prezydentem?
Duda VS. Komorowski: Kto wygrał niedzielną debatę?
Fot. ONS
19.05.2015

Już dawno wybory prezydenckie nie budziły w Polsce tylu emocji, co te tegoroczne. Nasi rodacy podzielili się na dwa obozy. Jedni uważają, że „lepsze jest wrogiem dobrego” i to Bronisław Komorowski powinien rządzić krajem drugą kadencję, inni – że Polakom potrzebne są zmiany, a ospały prezydent nie zagwarantuje naszemu krajowi ani bezpieczeństwa, ani dobrobytu. Ci drudzy zamierzają więc głosować na Andrzeja Dudę.

Na Facebooku co chwilę tworzone są grupy otwarte, które zachęcają ludzi do jednego bądź drugiego kandydata. „24 maja zagłosuję na Bronisława Komorowskiego”; „Głosuję za jakąkolwiek zmianą = głosuję na Andrzeja Dudę!”; „Popieram Bronisława Komorowskiego”; „Poznań popiera Andrzeja Dudę” – to tylko niektóre z nich. Nie brakuje również takich osób, które deklarują, że w drugiej turze oddadzą swój głos na… piosenkarza disco polo Zenka Martyniuka; Pawła Kukiza czy… sarnę z krzesłem na głowie.

Ci, którzy wybory traktują poważnie, w niedzielę wieczorem zasiedli przed telewizorami, aby z uwagą prześledzić debatę i wysłuchać tego, co obaj kandydaci mają do zaoferowania Polakom. Niestety okazało się, że zarówno Duda, jak i Komorowski bardziej skupili się na wzajemnym wytykaniu sobie błędów niż na mówieniu o tym, co chcieliby w naszym kraju zmienić. Wszyscy byli jednak zaskoczeni ogromną zmianą, jaka zaszła w urzędującym obecnie prezydencie – większość spodziewała się dobrotliwego i nieco flegmatycznego polityka. Tymczasem Komorowski już niemal od pierwszych zdań odważnie atakował przeciwnika i zdaniem wielu osób – to właśnie on znokautował Dudę podczas debaty.

Podzielacie tę opinię? A może zupełnie się z nią nie zgadzacie? Kto Waszym zdaniem powinien wygrać tegoroczne wybory?

Przy okazji zobaczcie również, jak Internauci komentują niedzielne starcie obu kandydatów.

debata memy

Memy na temat niedzielnej debaty. Kto zdaniem Internautów ją wygrał?

debata memy

Memy na temat niedzielnej debaty. Kto zdaniem Internautów ją wygrał?

debata memy

Memy na temat niedzielnej debaty. Kto zdaniem Internautów ją wygrał?

debata memy

Memy na temat niedzielnej debaty. Kto zdaniem Internautów ją wygrał?

debata memy

Memy na temat niedzielnej debaty. Kto zdaniem Internautów ją wygrał?

debata memy

Memy na temat niedzielnej debaty. Kto zdaniem Internautów ją wygrał?

debata memy

Memy na temat niedzielnej debaty. Kto zdaniem Internautów ją wygrał?

debata memy

Memy na temat niedzielnej debaty. Kto zdaniem Internautów ją wygrał?

Polecane wideo

Komentarze (57)
Ocena: 4.98 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2015 11:48
Nie idę na wybory bo musiałabym zagłosować na Dudę, a to się mija z moim dosyć lewicowym światopoglądem. Jestem zszokowana jak mało obiektywne są media, nawet publiczne. Wczoraj widziałam wywiad z dwoma politykami (Po i PiS), który prowadził Kraśko i zastanawiałam się czy ten dziennikarz nadal tylko prowadzi wywiad czy to już spotkanie jednego, ciągle przekrzykiwanego (serio! jak rozmowa pijaków w jakiejś melinie!) polityka PiS z dwoma politykami PO. Po drugie mało wiarygodny wg mnie sondaż (po debacie Komorowski przejmuje 7pkt % z 16pkt % niezdecydowanego elektoratu, a wynik Dudy się nie zmienia - to trochę dziwne, że nie udało mu się przekonać ani 1pkt %, tak na zdrową logikę). Ta wpadka w programie Lisa mnie kompletnie załamała, a jak się doda do tego tytuły na natemat (bardzo tendencyjne - np. nowy spot Dudy jest agresywny i to źle, ale już taka saama postawa Komorowskiego w debacie świadczy o tym że to silny polityk i wiele, wiele innych) to naprawdę ciężko uwierzyć w zwykłe niedopatrzenie i pomyłkę. W ogóle dużo więcej w TV wypowiedzi obecnego prezydenta (co w jakimś stopniu jest usprawiedliwione bo to nadal pierwsza osoba w państwie, ale nie w takich proporcjach). To wszystko obraża moją inteligencję i zagraża demokracji. Może i za Dudą stoją Macierewicze, Kaczyńskie i Pawłowicz, ale telewizja publiczna (nie "Do rzeczy" czy wyborcza, które są w prywatnych rękach i mogą sobie jawnie obstawać za kim im się podoba) nie powinna działać w ten sposób. To jest żenujące.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2015 11:45
I to jest właśnie klasyczny przykład klęski kultury osobistej. A tak na marginesie: to nie teoria spiskowa tylko czyste fakty (no tak mi przykro, że nie wiedziałaś o żydowsko - śląskich korzeniach żony Dudy, ale spoko, szok rozumiem, bo już niejeden spadł z krzesła, gdy dowiedział się o żydowskim pochodzeniu Jezusa). To raz, a dwa: można głosować przeciwko komuś, zwłaszcza jak żaden kandydat nie jest tym wymarzonym, ale jeden z tych dwóch wybitnie zasługuje na czerwoną kartkę. Miłego dnia i mniej nienawiści.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2015 23:31
Za 50 lat będzie przypadał jeden osobnik w wieku produkcyjnym na każdego człowieka na emeryturze. W takiej sytuacji idąc tokiem myślenia PO podnieśmy od razu wiek emerytalny do 90 roku życia. Wiesz jaka powinna być teraz reakcja władz? Nie podnoszenie wieku emerytalnego ale polityka prorodzinna, działanie na rzecz rozwoju POLSKICH firm i gospodarki. Wtedy będzie ludzi stać na dziecko, będą mieli prace, będzie większy przychód z podatków. Zrozum to, że zero Ci da podnoszenie wieku emerytalnego. Powiedzą Ci mało inteligentny człowieku, że trzeba podnosić wiek emerytalny bo się społeczeństwo starzeje i ty powtarzasz te kretynizmy a to jest tylko doraźne i bezsensowne a więc ŻADNE rozwiązanie problemu.
odpowiedz
PiS (Ocena: 5) 19.05.2015 23:16
Jestem za Dudą to wykształcony i elokwentny mężczyzna, coś sobą prezentuje. Jest przystojny, jego żona i córka także , a nie to co spaśli Komorowscy. Na pewno nie ośmieszy nas przed wszystkimi jak to zrobił KOmor (Szogunie!).
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2015 20:49
Ludzie, IDZCIE NA WYBORY, nawet jeżeli planowaliście w tym dniu zostać w domu. Praca do 67 roku życia, kradzież naszych pieniędzy z OFE, sprzedaż polskiej ziemi i lasów, likwidacja przemysłu, zadłużanie Polski, GMO i niszczenie polskiego rolnictwa, podwyższanie podatków, gender i niszczenie polskiej rodziny - na to zgodził się Bronisław Komorowski. Czy chcecie mieć prezydenta, która chodzi po krzesłach w parlamencie japońskim i ośmiesza nasz kraj? Czy chcecie, żeby prezydentem naszego kraju był człowiek, za którym stoją tajne służby WSI szkolone w Moskwie? Żydzi są za Komorowskim,oni tu zostaną, bedą mieli to państwo, a Polacy zamienia się rolami.. Straszcie PiSem, straszcie Kaczyńskim.. A wiedzieliście, że to właśnie dzięki głosom PiSu nie doszło do sprzedaży polskich lasów? I nie, nie jestem religijna, nie jestem "zacofana", ale napewno nie oddam mojego głosu na obecnego prezydenta. Kasowanie komentarzy wyrażających opinię - żenada.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie