Ty też głosowałaś na Kukiza?

Paweł Kukiz to największa sensacja tegorocznych wyborów prezydenckich. Ty również oddałaś na niego swój głos?
Ty też głosowałaś na Kukiza?
12.05.2015

Pierwsza tura wyborów prezydenckich 2015 już za nami. Największe zaskoczenie po podliczeniu wyników głosowania? Dla jednych to fakt, że obecnie urzędujący prezydent, Bronisław Komorowski, nadal cieszy się sporym poparciem społeczeństwa i zajmuje wysokie, drugie miejsce w wyborach. Dla innych – że Paweł Kukiz miażdży pozostałych kandydatów i zdobywa ogromne, ponad 20-procentowe poparcie głosujących Polaków.

Chyba nikt nie spodziewał się takich wyników, zwłaszcza że w tym roku o urząd prezydenta RP ubiegało się wielu „charakterystycznych” polityków. Nazwiska, takie jak Palikot, Korwin-Mikke, czy Ogórek pojawiały się w mediach niemal tak samo często, jak Duda, Komorowski i Kukiz. 

Jakie argumenty przedstawiali na forach internetowych zwolennicy poszczególnych kandydatów? Czym kierowali się, głosując na konkretną osobę? Poszperałyśmy w Sieci i zebrałyśmy kilka najciekawszych wypowiedzi, jakich udzielili obywatele naszego kraju.

Naszym zdaniem to doskonałe podsumowanie tegorocznych wyborów!

vote

Argumenty zwolenników Pawła Kukiza:

„Bezpartyjny, niezależny, najlepszy kandydat”.

„Ja też będę na niego głosować. A nie na te miernoty, co latają po sklepach i zakupy robią pod publikę, żeby pokazać, że widzą problemy Polaków albo spacerują po rynku krakowskim. Jakie to wszystko sztuczne i hamerykańskie. Przypominają się amerykańskie filmy z lat 90. Jak dorwą sie do koryta, to sie wypną (…) GLOSUJE NA KUKIZA”.

„JOW-y są ważne, Kukiz jest liberałem z sercem po lewej stronie, a to oznacza, że gospodarka wolnorynkowa, ale z uwzględnieniem zwykłych ludzi , ja mam dość dzikiego kapitalizmu. Kukiz stawia na referenda, ludzie powinni mieć możliwość wypowiadania się, a rządzący obowiązek wprowadzania w życie woli narodu. Dziś referendum to fikcja, rządzący mają gdzieś wolę narodu, jedyne referendum to akcesyjne w innych kwestiach nie zamierzają pytać Polaków, dla mnie te kwestie są ważne. Ale szanse, że w drugiej turze będzie inny kandydat niż Komorowski czy Duda marne. Może gdyby Polacy się zmówili i zagłosowali na 3 w rankingu, bez względu kto to będzie , to była by szansa na odsunięcie tych dwóch od władzy”.

vote

Argumenty zwolenników Bronisława Komorowskiego:

„Dla mnie jedynym kandydatem jest Bronisław Komorowski. Teraz pytanie dlaczego. Wydaje mi się, że nic złego się nie działo za jego kadencji, więc myślę, że tak będzie dalej. Wygląda na całkiem fajnego i miłego faceta, któremu niepotrzebne są żadne konflikty, więc będzie dobrze”.

„Też będę głosować na Pana Prezydenta Komorowskiego, który jest gwarantem bezpieczeństwa publicznego”.

„…I zwierzchnikiem sił zbrojnych. A to nie żarty... zwłaszcza teraz”.

vote

Argumenty zwolenników Andrzeja Dudy:

Andrzej Duda. Chcemy zmian w Polsce”.

„Czas na PiS!”.

„Głosowałem na Kukiza. Jeśli okaże się, że Paweł faktycznie nie wejdzie do drugiej tury, to zagłosuję na Dudę, bo lepsza taka zmiana, niż żadna. Przecież „bul” Komorowski był najgorszym prezydentem w historii Polski! Natomiast Duda da nam szansę na zwiększenie kwoty wolnej od podatku, na wycofanie podniesionego wieku emerytalnego, na lepszą prezencję prezydenta i pierwszej damy...”

vote

Argumenty zwolenników Janusza Korwin-Mikkego:

„Korwin – jedyny, który nie kłamie dla głosów i dlatego głosów ma tak mało”.

„Jako jedyny Korwin i jego partia mówi o podatkach w kontekście ich obniżania i upraszczania! (…)A co do poglądów społecznych Korwina, jego opinii o kobietach, gejach czy jakiejkolwiek innej grupie społecznej to są tylko jego poglądy i nawet posiadając większość w sejmie nie byłby w stanie ich narzucić”.

„Ten człowiek nie zmienił swojego zdania już od min. 20 lat... zawsze otwarcie o tym mówił że jest za legalizacją [marihuany] tylko niewielu o tym słyszało. Ja głosuję na niego od 20 lat, ale chyba tylko ja”.

vote

Argumenty zwolenników Magdaleny Ogórek:

 „Będę głosować na Ogórek, bo nie chcę żeby nowy prezydent zalegalizował zbiorowe gwałty albo dostęp do narkotyków w każdym kiosku, a po niektórych panach kandydatach można się tego spodziewać”.

„Będę głosować na Magdę Ogórek, bo jest ładna, inteligentna i pracowita, a prezydent tak naprawdę nie ma w Polsce żadnej władzy, wiec niech przynajmniej dobrze się prezentuje na międzynarodowych delegacjach”.

„Lojalność jajników zobowiązuje głosować na kobietę”.

vote

Argumenty zwolenników Janusza Palikota:

„Jedyny zdecydowany antyklerykał w Katolandzie to Janusz Palikot”.

„Będę głosował na Palikota, bo to odważny i nietuzinkowy polityk”.

„ Ja zagłosuję na Janusza Palikota. Może i jest ekstrawagancki i ma szalone pomysły, ale jest dobrym biznesemenem i przywódcą. Taki ktoś w naszym Kraju by się przydał”.

W pierwszej turze wyborów najwięcej głosów otrzymali Andrzej Duda i Bronisław Komorowski. Druga tura odbędzie się za dwa tygodnie, dokładnie 24 maja. Jak myślicie, na kogo tym razem zagłosują Polacy? Który z tych kandydatów ma większe szanse na to, by wygrać wybory? I wreszcie – jakiego prezydenta Wy byście chciały mieć przez kolejne pięć lat?

Polecane wideo

Komentarze (100)
Ocena: 4.88 / 5
EWIK (Ocena: 5) 18.05.2015 21:25
Komorowski dał już wystarczający popis przez te kilka lat prezydentury. Zagłosowałam na Dudę, ponieważ wg mnie lepiej nadaje się na reprezentanta naszego państwa.
odpowiedz
Obywatelka RP (Ocena: 5) 14.05.2015 22:12
Głosowałam na Kukiza. JOWy, które tak krytykują media wcale nie są złym pomysłem. To TY decydujesz kto zasiądzie w sejmie. Głównym zarzutem jest "wzmocnienie 2 najsilniejszych partii- PO i PIS". Pomyślcie logicznie gdyby tak było te partie już dawno krzyczałyby o JOWach (Teraz Pan K. i reszta będą za bo chcą zdobyć elektorat Kukiza). Mądry i dobrze poinformowany obywatel nie poprze Pana X bo jest z PO tylko poprze Pana Y bo jest lokalnym działaczem społecznym, dyrektorem domu kultury, szkoły, organizatorem wydarzeń kulturalnych, znają go z jego działalności i jako człowieka. Wiecie znane partie będą swoich najważniejszych polityków wystawiać w okręgach gdzie ich partia ma najwyższe poparcie. Niezależnie od tego że mieszka i pochodzi on z drugiego końca Polski. No i wtedy obywatel podejmie decyzję czy woli kogoś znajomego (ze złej lub dobrej strony) czy kogoś nowego. Poza tym każdy odrębny polityk zacznie się starać. Wejdzie w dialog z mieszkańcami okręgu bo miejsce na liście nie zagwarantuje mu miejsca w rządzie. Z rządu powylatują ludzie z aferami na kontach. Nie ochroni ich partia i układziki. Ludzie wyrzucą ich na zbity pysk. Kukiz poza tym ma bardzo zdrowe podejście. Chce naprawić system od podstaw. Nie zajmuje się drobnostkami. To zostawia sobie jak ten chory system zacznie funkcjonować. Rozmowy o invitro, kościele i krzyżach, aborcji, małżeństwach homoseksualnych to takie kolorowe wstawki. Ludzie to lubią bo mogą się ścierać. Tworza się dyskusje. A po co? Po to żeby ukryć rzeczy istotne. Nasz rząd podpisał papierek o tym, że gdyby ludzie wyszli na ulicę obalić nasz system do Polski mogłyby wkroczyć wojska zza granicy wspierające rząd. Nie będzie emerytur dla pokolenia lat 80 a może nawet i wcześniejszych. Ludzie uciekają z Polski. Kobiety rodzą dzieci Wielkiej Brytanii a w Polsce będzie brakować rąk do pracy. Potrzebujemy ludzi takich jak Kukiz. Ja na bieżąco śledzę jego działania i mam nadzieję że nie zboczy z toru. Jeśli chodzi o II turę to waham się między oddaniem pustego głosu albo głosu na Dudę (nie jako oznaka poparcia dla Dudy ale przeciw panu K. który jest naszą hańbą- rozpisałabym się i o tym ale pewnie i tak nikt nie doczyta nawet do tego miejsca)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2015 01:10
Komorowski ma suflerkę haha :D wpiszcie w gugle "Komorowski suflerka". Jak on wygra to będzie kanał. Duda, jakkolwiek z Pisu, przynajmniej jest elokwentny i ładnie nas reprezentuje. Można się z Pisem nie zgadzać, ale fajnie, jak prezydent nie zrobi siary i potrafi się wypowiedzieć sam z siebie, bez suflera (rotfl)
zobacz odpowiedzi (4)
ananasowa (Ocena: 5) 13.05.2015 18:57
I co z tego, że islam? Czy to jest coś strasznego?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2015 18:37
Szyita? Islam...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie