W tym roku bez wpadek, czyli recepta na sylwestrową fiestę (Plus propozycje gier i zabaw)

O czym musisz pamiętać, żeby w Nowy Rok wejść w dobrym humorze?
W tym roku bez wpadek, czyli recepta na sylwestrową fiestę (Plus propozycje gier i zabaw)
31.12.2014

3 lata temu: mieszkanie totalnie zdewastowane po domówce, na którą wpadli też koledzy kolegów kolegów. Okazało się, że 35 m2 i 40 osób jednak nie idą w parze.

2 lata temu: humory skwaszone po tym, jak na jednej imprezie znaleźli się Twoi bliscy przyjaciele, którzy rozstali się tydzień wcześniej. Odliczanie do północy zastąpiła wymiana wzajemnych wyrzutów.

Rok temu: nasiadówka u znajomego z pracy. Jego środowisko okazało się mieć zainteresowania kompletnie różne od Twoich. Twoim jedynym towarzyszem przez cały wieczór była butelka szampana. Powrót do domu: 1:30.

To jasne, że chcesz, żeby w tym roku było inaczej. O czym musisz pamiętać, żeby w Nowy Rok wejść w dobrym humorze?

sylwester 2015

Po pierwsze: ludzie

Samotne wznoszenie toastów nie jest najlepszym pomysłem na ten wieczór – podobnie jak oglądanie telewizji z kotem. Jeśli nie przepadasz za hucznymi imprezami, zadbaj o sprawdzone grono znajomych, z którymi zawsze dobrze się czujesz. Masz ochotę na nowe znajomości? Niech Twoja przyjaciółka zgarnie na imprezę koleżanki z pracy, może pojawią się też sympatyczni faceci, których Twój kumpel poznał na stypendium? Spędzenie tego wieczora ze znajomymi znajomych gwarantuje, że na pewno znajdziecie wspólne tematy do rozmowy i nikt nie będzie zostawiony sam sobie.

sylwester 2015

Po drugie: miejsce

Jeśli decydujesz się na kameralną imprezę w zamkniętym gronie, wystarczy Wam Twoje mieszkanie. Tej nocy sąsiedzi wreszcie nie będą robili problemów, że jest za głośno. Jeśli będzie Was więcej, pomyślcie o ulubionym klubie. Sprawdzona przestrzeń, sprawdzona atmosfera i do tego jedyne, o co musicie się martwić, to żeby na czas zarezerwować miejsce. Jest jeszcze jeden plus. Po udanej imprezie odpadają problemy z poznaniem swojego mieszkania, bo zastaniesz je w nienaruszonym stanie. Pierwszy dzień nowego roku przeznaczysz na inne rozrywki niż sprzątanie.

sylwester 2015

Po trzecie: gry i zabawy

Szczegółowy, godzinowy harmonogram przebiegu imprezy nie jest oczywiście potrzebny. Dobrze jest jednak wiedzieć, co będziecie robić. Sylwestrowa noc jest wyjątkowo długa, a składanie sobie życzeń mocno ograniczone w czasie. Maraton filmowy? Szalony powrót do lat 90.? Dziki taniec, aż wyczerpani padniecie na parkiet? A może impreza przebierana? Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Wieczór sylwestrowy można spędzić aktywnie, główkując nad grami planszowymi i karcianymi. Po kilku godzinach zagrajcie w bardziej odważne gry, jak znana wszystkim „butelka”, Twister albo „prawda czy fałsz”.

sylwester 2015

Po czwarte: omnomnom

Sylwester kojarzy się głównie z szampańską zabawą, ale nie samą wodą (i szampanem) człowiek żyje. Jeśli wybierzecie się do klubu, catering macie z głowy – po prostu sprawdźcie wcześniej, czy odpowiada Wam menu. Jeśli wybierzesz domówkę, zastanów się, co będzie lepiej pasowało do klimatu imprezy.

Możesz zaskoczyć znajomych sushi albo przygotować sałatki. Jeśli nie masz ochoty żegnać starego roku w kuchni, rozwiązaniem są chipsy albo zamówienie jedzenia na wynos. Sycące sandwicze albo chrupiące ciastka będą w sam raz.

sylwester 2015

Po piąte: życzenia

Tutaj nie mamy wskazówek, poza jedną – odpręż się, pozwól sobie na radość i daj się ponieść fantazji! Przeżyj Sylwestra z myślą, że to, czego pragniesz, w nadchodzącym 2015 roku na pewno się spełni. Gwarantujemy, że zabawa będzie udana.

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 1 / 5
plsss (Ocena: 1) 31.12.2014 01:13
porady dla gimbazy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie