Ta historia wydarzyła się naprawdę! Kobieta znalazła w nowej torebce błagalny list

Ostatnio coraz więcej mówi się o wykorzystywaniu pracowników przez wielkie sieci handlowe.
Ta historia wydarzyła się naprawdę! Kobieta znalazła w nowej torebce błagalny list
05.05.2014

Ostatnio coraz więcej mówi się o wykorzystywaniu pracowników przez wielkie sieci handlowe. Chodzi przede wszystkim o kraje azjatyckie, które eksportują największą ilość odzieży. Właściciele fabryk niejednokrotnie byli oskarżani o zatrudnianie dzieci czy nieludzkie warunki pracy za głodowe pensje. Prawda często okazuje się jednak znacznie bardziej przerażająca...

We wrześniu 2012 roku pewna kobieta kupiła torebkę w luksusowym Saks Fifth Avenue. Musiała być zaskoczona, kiedy w jej wnętrzu odkryła list. Został napisany przez chińskiego mężczyznę osadzonego w więzieniu. Była to jego jedyna możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym, dlatego właśnie w  ten sposób postanowił błagać o pomoc.

 

 

 

 Saks Fifth Avenue,

W liście poprosił o kontakt z działem praw człowieka ONZ, tłumacząc, że tak jak reszta więźniów, jest źle traktowany i pracuje jak niewolnik przez 13 godzin każdego dnia.

Stephanie Wilson, która znalazła list, natychmiast zgłosiła sprawę do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Biuro jest odpowiedzialne za dochodzenia wobec firm korzystających z przymusowej pracy przy produkcji towarów. Dzięki temu mężczyzna został odnaleziony i uwolniony. Dzisiaj mieszka w Dubaju i wykonuje pracę zarobkową.

 Saks Fifth Avenue,

Takich ludzi jak on, jest jednak znacznie więcej. Po lekturze tej historii warto zastanowić się chociaż przez chwilę, skąd pochodzą nasze ubrania i akcesoria.

Komentarze (15)

Ocena: 3.13 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2014 09:07
jest mi źle z tym, że oni są wykorzystywani,ale co mam zrobić? w czymś chodzić muszę, a na drogie rzeczy mnie nie stać
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2014 23:15
napisalam komentarz nie używając żadnego wulgarnego slowa ale "nie jest zgodny z regulaminem" a co ja takiego napisalam??????? ze sie czytac waszych artykulow juz nie da, bo nie ma co.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2014 18:08
Coraz bardziej żenujący poziom strony. Jeszcze parę takich artykułów i zmywam się stąd na dobre.
odpowiedz
alall (Ocena: 1) 05.05.2014 18:06
nauczcie sie pisać ciekawie artykuły, bo tego nie da się czytać, w dodatku 5 zdań na 5 stronach....ale to już mniejsza
odpowiedz
Ania (Ocena: 1) 05.05.2014 16:37
Beznadziejnie napisane...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo