WPADKA DNIA: Pijani rodzice opiekowali się PIJANYMI DZIEĆMI?!

Badanie wykazało, że alkohol miał spożywać nawet 2-miesięczny chłopiec.
WPADKA DNIA: Pijani rodzice opiekowali się PIJANYMI DZIEĆMI?!
20.01.2014

Uzależnienie od alkoholu jednego członka rodziny wpływa na wszystkich jego bliskich. Kiedy problem z zachowaniem trzeźwości mają zarówno ojciec, jak i matka, to już prawdziwy dramat. W minioną sobotę policjanci z Dębicy zostali wezwani na interwencję do domu we wsi Zwiernik na Podkarpaciu. Istniało podejrzenie, że czwórką małych dzieci „opiekują się” pijani rodzice. Po dotarciu na miejsce potwierdzono te przypuszczenia. Badania wykazały, że 46-letni ojciec ma 1,6 promila alkoholu we krwi, a 33-letnia matka – aż 2,7 promila!

Pod ich opieką pozostawało małoletnie potomstwo. W momencie interwencji w domu znajdowało się czworo dzieci – dwie dziewczynki (jedna z nich to 4-latka, druga ma 10 lat) oraz dwóch chłopców (6-latek oraz jego maleńki, 2-miesięczny brat). Wezwany do domu lekarz stwierdził, że rodzeństwo jest mocno przeziębione i zadecydował o zabraniu ich do szpitala. Tam na jaw wyszła szokująca prawda. Dzieci także były pijane!

pijany rodzic

Z informacji przekazanych mediom przez policję wynika, że zawartość alkoholu w organizmie każdego z nich była podobna. 4-latka, 10-latka i 6-latek mieli 0,45 promila. To dawka bardzo groźna w tak młodym wieku, ale niezagrażająca życiu. W przypadku 2-miesięcznego chłopca alkoholu we krwi było jeszcze więcej – 0,47 promila! Dla niemowlęcia może to być już dawka śmiertelna. Na szczęście dziecko czuje się dobrze, ale trudno przewidzieć, jaki będzie miało to wpływ na jego dalsze życie.

Dotąd nie ustalono, skąd taki wynik badania. Nie można wykluczyć, że rodzice upijając swoje pociechy, chcieli je „uspokoić”. - Kobieta i mężczyzna odpowiedzą za bezpośrednie narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez sprawowanie opieki nad nimi w stanie nietrzeźwości – donosi Polskie Radio.

Według TVN24 wyniki badania nie są jednoznaczne. Jedna z wersji mówi o tym, że zawiodła szpitalna aparatura, która wykazała fałszywe stężenie alkoholu. Nie zmienia to jednak faktu, że zamroczeni rodzice mogli doprowadzić do tragedii.

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2014 22:43
Jak czytam takie wiadomosci to mnie az trzesie. Moje dziecko, ktore kocham nad zycie bylo bardzo wyczekiwane i urodzilo sie z wada genetyczna, ktora powoduje opoznienie w rozwoju. Tak bardzo chcialabym miec zdrowe dziecko, a tu takie poyeby maja ich az czworke i nie dbaja o zadne z nich! To niesprawiedliwe!
odpowiedz
werka (Ocena: 5) 20.01.2014 19:51
sluchajcie uwaznie wiadomosci ! nie byly pijane dzieci ! w szpitalu aparatura byla zepsuta i sie pomylili !
odpowiedz
bozenka (Ocena: 5) 20.01.2014 16:52
boże ale patologia... wspólczuje dzieciom
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie