Niezwykły przypadek: Bliźnięta przyszły na świat w odstępie... 8 dni!

Wyglądają identycznie, ale urodziny będą obchodzić w innych terminach!
Niezwykły przypadek: Bliźnięta przyszły na świat w odstępie... 8 dni!
10.12.2013

Mówi się, że bliźniacza ciąża to dla kobiety podwójna radość, ale i podwójne zmartwienie. Oczekując na dwie małe niewinne istoty, przyszłe matki zastanawiają się, jakie będą ich pociechy. Czy będą wyglądać identycznie czy też da się je odróżnić od siebie bez problemu?

W oczekiwaniu na dzień narodzin, kobiety spodziewają się jednego, ale wytężonego wysiłku. Okazuje się jednak, że wcale to nie jest takie oczywiste, a ciąża bliźniacza może oznaczać... dwa porody, które odbędą się w różnych terminach!

 

 

bliźnięta

„Jestem taka szczęśliwa. To nic, że chłopcy nie urodzili się tego samego dnia. Najważniejsze, że są zdrowi. Najwyżej będą obchodzić urodziny w innych dniach” – mówi Edonna Bean, świeżo upieczona mama.

Bliźniaki przychodzące na świat w różnym, kilkudniowym odstępie czasu to rzadkość. W Centrum Zdrowia Halifex tego typu przypadek miał miejsce 25 lat temu.

 

KLK

 

bliźnięta

W klinice w Wielkiej Brytanii doszło do nietypowego wydarzenia. Edonna Bean, szczęśliwa mama, spodziewająca się narodzin dwójki dzieci, trafiła do szpitala już w 25. tygodniu ciąży. Pierwszy bliźniak po urodzeniu ważył zaledwie 0,4 kg. Lekarze zdecydowali się więc na to, by pozostawić w łonie matki drugiego maluszka jeszcze przez jakiś czas. Jednak po ośmiu dniach wystąpiły komplikacje. W organizm pacjentki wdała się infekcja i konieczne było cesarskie cięcie.

 

Polecane wideo

Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2013 21:16
jezeli faktycznie to te dzieli ze zdjęcia, to ja sie nie dziwie. to po lewej ma okrutnie wielką głowę !
zobacz odpowiedzi (2)
PAPILOCIE (Ocena: 5) 10.12.2013 15:07
Bzdura na bzdurze, nie macie już o czym pisać to takie pierdoły wymyślacie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2013 12:31
jakim cudem ważył 0,4 kg? :|
zobacz odpowiedzi (2)
www.testyiopinie.com.pl (Ocena: 5) 10.12.2013 09:12
A ja miałam kolegę, który ma brata i są urodzeni w tym samym roku. Zabawna sytuacja bo nie są bliźniakami a są do siebie nieziemsko podobni i w sumie mają tyle samo lat. Matka ich zaszła w ciążę w tym samym roku co urodziła starszego, a tego młodszego urodziła do tego jako wcześniaka. Z tego co pamiętam starszy urodzony jest 2 stycznia a młodszy 29 grudnia :-p To są bliźniacy czy nie? =D
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2013 07:27
słodkie te bobasy ze zdjęcia! chociaż nienawidzę bachorów :d
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie