Tragedia 8-letniej panny młodej z Jemenu – nie przeżyła swojej nocy poślubnej!

Pierwsza noc po ślubie była zarazem jej ostatnią.
Tragedia 8-letniej panny młodej z Jemenu – nie przeżyła swojej nocy poślubnej!
11.09.2013

Jak podaje `Daily Mail`, 8-letnia dziewczynka, którą zmuszono do ślubu z ponad 30 lat starszym od niej mężczyzną, zmarła na skutek krwawienia wewnętrznego. Do tragedii doszło podczas nocy poślubnej.

Wyjątkowo młoda mężatka pochodziła z Hardh w północno-wschodnim Jemenie, znajdującym się przy granicy z Arabią Saudyjską. Śmierć 8-latki wstrząsnęła całym krajem, a tamtejsze organizacje walczące o prawa nieletnich kobiet żądają kary więzienia dla rodziców zmarłej i męża.

spódniczka

Ciężko uwierzyć w to, że w XXI wieku wciąż dochodzi do tak szokujących sytuacji, jak wydawanie małych dziewczynek za mąż za o wiele starszych od siebie mężczyzn. Praktyki te są nadal powszechne w najbiedniejszych częściach Jemenu, bo tam bogaci panowie są gotowi zapłacić za młodą żonę nawet kilkaset dolarów. Dla przeciętnej jemeńskiej rodziny to prawdziwy majątek. Co gorsza, tego typu śluby są tam całkowicie legalne – rząd umywa od nich ręce i twierdzi, że to do rodziców należy decyzja o tym, kiedy wydać córkę za mąż.

Jemeńscy aktywiści wierzą w to, że aresztowanie rodziców i męża dziewczynki będzie dobrym krokiem ku wprowadzeniu zakazu aranżowania małżeństw. Jak podaje raport opracowany przez Ministerstwo Spraw Społecznych, w Jemenie przed ukończeniem 15 lat za mąż wychodzi co czwarta kobieta.

Miejmy nadzieję, że jemeńskie organizacje dopną swego i horror biednych dziewczynek wreszcie się skończy.

Polecane wideo

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
marcin (Ocena: 5) 09.03.2016 04:58
Co za chory narud .specialna prośba odemnie do Putina i prezydenda USA rozwalcie ten chory narud głowicami !.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2014 09:50
Wiara wiarą, ale jeżeli dochodzi do chorej zagorzałości, zaślepienia itd (czy to w islamie, katolicyzmie czy w jakiejkolwiek innej wierze) prędzej czy później dzieją się takie rzeczy. Katolicyzm też święty nie jest :/ Dla mnie każda wiara zamiast otwierać człowieka, to go zamyka. Ludzie stają się głupi i zagrażają innym swoją nietolerancją, chorymi poglądami z czego bierze się ta cała ich walona "kultura". Niech ludzie myślą głową a nie Biblią, Koranem czy innym pismem, które każdy interpretuje na własny sposób. Ateista ma najwięcej oleju w głowie. Rozumiem wierzyć, ale z umiarem. Jestem osobą tolerancyjną, ale jak te chore istoty wpieprzą się do Europy to nas powybijają. Określać ich jako zwierzęta jest błędne. Zwierzęta w porównaniu z nimi to wyższa kategoria. Kierują się instynktem, żyją w zgodzie z naturą i nie czynią niczego złego. Oni działają na innych zasadach, których nie pojmuję.
odpowiedz
wawa (Ocena: 5) 27.10.2013 10:53
ZMARTWIĘ WAS tylko tym, że oni mnożą się szybciej niż my, specjaliści policzyli, że za 50 lat katolików ubędzie znacznie na całym świecie, a islamistów będzie najwięcej i tak stopniowo nasza biała rasa w większości też wiara zupełnie zaniknie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.10.2013 07:53
gwalt i tyle szkoda dzieciaka
odpowiedz
anett (Ocena: 5) 21.09.2013 14:29
może śmierć była dla niej lepsza niż życie u boku tego mężczyzny. dała szanse innym
odpowiedz

Polecane dla Ciebie