CO ZA UPOKORZENIE! W tej miejscowości cała klasa nie zdała matury!

Niemcy nie mogą pochwalić się zdolną młodzieżą.
CO ZA UPOKORZENIE! W tej miejscowości cała klasa nie zdała matury!
06.07.2013

Mieszkańcy Niemiec uważani są raczej za zdolnych, dokładnych i porządnych ludzi. Można więc sobie wyobrazić, jakim szokiem dla całego społeczeństwa może być fakt, że młodzież, przyszłość narodu, niespecjalnie przejmuje się swoją edukacją. Po raz pierwszy w historii kraju cała klasa nie zdała matury.

Rekordziści to 27 uczniów jednego z prywatnych bawarskich liceów. Ich wyniki są tak szokujące, gdyż tamtejsze egzaminy końcowe (tzw. Abitur) zalicza 97% zdających. 

 

-Nie wydaje nam się możliwe, żeby winę ponosiło tylko tych 27 uczniów. W systemie nauczania też musiały wystąpić braki. Dyrektor szkoły wziął na siebie część odpowiedzialności - tłumaczył Ludwig Unger, rzecznik bawarskiego resortu edukacji.

Okryte hańbą niemieckie Ministerstwo Edukacji nie ustaje w poszukiwaniu winnych tej sytuacji. Oficjalnie twierdzą, że licealiści nie poradzili sobie z powodu wysokich wymogów edukacyjnych panujących w Bawarii.

Takie tłumaczenie to świetny chwyt PR-owy, którym Niemcy próbują przekuć porażkę w zwycięstwo. Jednak wątpliwe, że uda im się kogokolwiek na niego nabrać. Wyniki bowiem mówią same za siebie.

 

Polecane wideo

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2013 16:53
Miejscowosc - Bawaria... -.- czyta się.. albo nie komentuje.
zobacz odpowiedzi (2)
mag (Ocena: 5) 06.07.2013 16:49
Edukacja w Niemczech to dno, nawet nasze szkoły na prwincji maja o wiele wiele większy poziom nauczania, a niemiecy nastolacy bardziej sa nastawieni na ćpanie niż na naukę ps. byłam na wymianie międzynarodowej pół roku
zobacz odpowiedzi (4)
abc (Ocena: 5) 06.07.2013 16:36
Z jednej strony Papilot publikuje artykuły, w których pociesza biednych uczniów, którym nie udało się zdać matury podsuwając pomysły, by nie zmarnować roku. Zaś z drugiej strony naśmiewa się z nich. Różnica jedynie taka, że pierwszy artykuł dotyczył Polaków, kolejny zaś nie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2013 16:12
A może po prostu umówili się, że cała klasa nie zdaje..?
zobacz odpowiedzi (1)
Anastazja (Ocena: 5) 06.07.2013 12:58
Jak się siedziało przed komputerami, a się nie uczyło to są efekty- nie ma wytłumaczenia na lenistwo;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie