Mapa GŁODUJĄCEJ Polski - gdzie żyje najwięcej NIEDOŻYWIONYCH dzieci? Bardzo smutne dane!

Tysiące maluchów w naszym kraju jest niedożywionych.
Mapa GŁODUJĄCEJ Polski - gdzie żyje najwięcej NIEDOŻYWIONYCH dzieci? Bardzo smutne dane!
05.03.2013

Najnowsze dane z raportu „Głód i niedożywienie dzieci w Polsce” opracowanego przez Dom Badawczy Maison, są naprawdę zatrważające. Wynika z nich miedzy innymi, że w naszym kraju głoduje aż 800 tysięcy maluchów. Najbardziej poszkodowane są te w wieku od 6 do 12 lat.

- Jesteśmy zaszokowani skalą problemu. Zajmując się od dłuższego czasu dożywianiem najmłodszych, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że wiele z nich nie je regularnie, ale nie sądziliśmy, że jest ich tak dużo – stwierdził Jerzy Kostowski z Fundacji.

Pod względem liczby niedożywionych maluchów, Polska zajmuje niechlubne trzecie miejsce w Unii Europejskiej - przed nami jest tylko Bułgaria i Rumunia. To jednak nie wszystko. Aż 8,5 proc. maluchów z naszego kraju w ogóle nie jada śniadań i nie przynosi sobie do szkoły żadnych posiłków. - Prawie 5 proc. uczniów z powodu niedożywienia nie jest w stanie skupić się na lekcji, a prawie 2 proc. dzieci jest nadmiernie wychudzonych – wylicza „Rzeczpospolita”.

W najgorszej sytuacji są mali mieszkańcy z województwa dolnośląskiego, pomorskiego i łódzkiego. W najlepszej – z Małopolski i Podlasia. Ekstremalna bieda dotyka przy tym rodzin mających na utrzymaniu czworo lub więcej dzieci. Nie dojada w nich co czwarty maluch.

Wydaje się, że mimo wzrostu gospodarczego i ogromnego rozwoju infrastruktury, w Polsce wciąż na pierwsze miejsce wyłania się problem biedy. Czy kiedykolwiek to się zmieni? Kiedy wreszcie będziemy mogli żyć na takim poziomie, jak pozostałe wysoko rozwinięte kraje Unii Europejskiej?

Komentarze (38)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2013 17:19
Jak można robić sobie dziecko jak sie wie że z kasą krucho? Przecież dzieci później niepotrzebnie cierpią! idioci!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2013 14:49
po pierwsze to po co 4 dziedzi w rodzinach,moze najpierw myslec a potem je robic nie zyjemy w sredniowieczu.dziecko to odpowiedzialnosc nie mozna wiec ich mnozyc jak kroliki,niech nie obazaja sie rodziny wielodzietne bo to tekst do tych co je plodza a potem zaniedbuja a nie do dbajacych o swoje dzieci.uwazam ze jezeli ludzie maja juz dwojke a finansowo im sie nie powodzi lub jesli niedaj boze pija alkoholi niedbaja o dzieci ci ostatni powinni w ramach rzadowej opieki medycznej sterylizowani kobiety i mezczyzni,przymusowo gdyby nie chcieli.moze dla niektorych to brutalne rozwiazanie ale pewnie jedyne zeby pozbyc sie problemow glodujacych dzieci.bo dlaczego miasta maja lozyc i dawac zadarmo jednym a tym co pracuja i utrzymuja swoje dzieci ci musza w szkolach placic za posilki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2013 16:28
polska rodzinny kraj
odpowiedz
skurwesyny (Ocena: 5) 07.04.2013 12:02
To że w tym kraju głodują ludzie to wina RZĄDU SS HITLLER POLAND i jak Adolf nie wytłuk nas do reszty,zrobi to nasz piepszony Rząd.Dla nas biednych wojna to wymarzny cel.BOGACZE NIECH ZDECHNĄ.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2013 15:10
kto napisał ten artykuł? co to jest dom badawczy maison? na czym opracowanie i badanie polegało? jaka był metodologia? co za głupi ch*j na pisał ten artykuł?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo