Chiński rząd nazywa 27-letnie singielki ODPADAMI! To naprawdę podłe, a ma zachęcić do małżeństwa...

Czy obrzucanie obelgami niezamężnych kobiet to dobry sposób na zachęcenie ich do małżeństwa?
Chiński rząd nazywa 27-letnie singielki ODPADAMI! To naprawdę podłe, a ma zachęcić do małżeństwa...
27.02.2013

Piękne, wykształcone, samodzielne – choć na świecie nie brakuje singielek, które nie potrzebują faceta, by czuć się dobrze we własnej skórze, w Azji takie kobiety są dyskryminowane. Chiński rząd określił nawet górną granicę wieku, po przekroczeniu której niezamężne przedstawicielki płci pięknej powinny zostać zepchnięte na margines społeczeństwa.

- Gdy kobieta skończy 27 lat i nadal nie ma męża, jest już tylko niewartym współczucia śmieciem – deklarują władze z Chin. Jakby tego było mało, Chińska Federacja Kobiet otrzymała od rządu polecenie, by singielki przed 30-tką nazywać „kobiecymi odpadkami”, dzięki czemu te poczułyby się zawstydzone i chętniej brały ślub.

Ambitne i wykształcone stare panny, robiące karierę w wielkich chińskich metropoliach poczuły się oczywiście urażone tym określeniem. Stwierdziły, że „wyrzucono je na śmietnik”, nie zastanawiając się przy tym nad jakością kawalerów, którzy się o nie starają.

A Wy co o tym wszystkim myślicie?

Polecane wideo

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
pro single mama (Ocena: 5) 24.08.2013 18:26
a ten caly rzad sie pewnie ODPAD zwie,bo tam pewnie polowa to single i stare panny... mnie rzad moze nazwac np BEZUZYTECZNA bo sama wychowuje coreczke zamiast w zwiazku no i co mnie to by obchodzilo przeciez bym sie na wlasnej szyi nie powiesila
odpowiedz
Sara (Ocena: 5) 28.02.2013 20:08
aż trudno uwierzyć, że to dzieję się w dzisiejszym świecie ... wstyd mi, że żyję na takim świecie :C dyskryminacja w żenującym stylu.
odpowiedz
Marrie (Ocena: 5) 28.02.2013 17:39
To zwykla nagonka na kobiety, bo w Chinach przypada kilku facetow na jedna kobiete. Chcieli od pokolen miec tylko chlopcow na porodowkach, a dziewczynki to albo aborcja albo smierc? To maja!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2013 12:07
Trzeba również pamiętać, ze roznie sie w życiu układa, czasami dlugo nie mozna trafic na tego jedynego faceta i wtedy co? mam wychodzic za mąż za pierwszego lepszego, byleby tylko podporządkować się rządowi? Nie sądzę.. Naprawdę różne są sytuacje, nawet jezeli mam świetnego faceta, z którym planuje ślub, a on mnie zdradzi i co wtedy? mimo wszystko mam z nim brac slub, bo zegar tyka? To niedorzeczne.
odpowiedz
japko (Ocena: 5) 27.02.2013 21:58
I widzicie ? Nagonka na feministki ze brzydkie i glupie i co sie dzieje ? Zamiast isc do przodu to wszystko cofa sie w tyl. Zaczynamy tracic to o co walczyly feministki ....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie