Nauczycielka skazana za gwałcenie 13-letniej uczennicy

Sąd skazał Lidię M. na trzy lata pozbawienia wolności i na dziesięć lat zakazał jej uprawiania zawodu. Pedofilia, wbrew pozorom, nie jest tylko męską dewiacją.
Nauczycielka skazana za gwałcenie 13-letniej uczennicy
06.11.2008

Ta sprawa zbulwersowała i podzieliła Słupsk. Po prawie czteroletnim procesie sąd wydał wyrok na nauczycielkę, Lidię M., za gwałcenie niepełnoletniej uczennicy, Martyny. Według akt, kobieta ponad 50 razy zmusiła trzynastolatkę do seksu.

Część znajomych nauczycielki nadal nie może uwierzyć w jej winę, jednak sędzia, Daniel Żegunia, nie miał wątpliwości, że Lidia popełniła zarzucane jej czyny. W dążeniu do celu kobieta była bezwzględna i nie cofnęła się przed niczym, aby doprowadzić do stosunku z uczennicą.

„Podstępem przełamała opór pokrzywdzonej, upijając ją piwem, stosując szantaż emocjonalny jako osoba skrzywdzona nieudanym małżeństwem, wykorzystała uczucia, jakimi ofiara ją darzyła" („Głos Pomorza").

Lidia M. ma 52 lata. Była polonistką w szkole podstawowej. Jest rozwódką z dwójką dzieci. Jej okrutne zachowanie wyszło na jaw, gdy rodzice Martyny przeczytali pamiętnik dziewczyny. Po zawiadomieniu prokuratury, kobieta na dwa miesiące trafiła do aresztu.

Dowodami w sprawie była korespondencja, e-maile, SMS-y oraz zapisy rozmów z komunikatorów. Lidia M. została skazana na trzy lata całkowitego pozbawienia wolności, 10-letni zakaz wykonywania zawodu, a podczas pobytu w więzieniu ma się poddać terapii. Biegli nie stwierdzili, że nauczycielka ma zaburzenia popędu seksualnego.

Przypadki pedofilii u kobiet są niezwykle rzadkie. Najgorsze w tym przypadku pedofilii lesbijskiej jest to, że dopuściła się jej nauczycielka na swojej uczennicy, dla której przecież powinna być opiekunką.

Polecane wideo

Komentarze (133)

Ocena: 5 / 5
Endriu L (Ocena: 5) 29.01.2013 16:30
Jak jedna babka może zgwałcić drugą , hehehehhee :D Chyba palcem, albo językiem .....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2009 00:25
Ja gdybym była w jej sytuacji bym bała się powiedzieć to komuś. Byłoby mi po prostu wstyd. To normalne, zgadzam się z osobą poniżej. Ale....3 lata ?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2009 01:17
Ci, którzy mówią, że dziewczyna była świadoma, mogła się bronić, są w głębokim błędzie. Zostałam zgwałcona, a może powiedzie, że sama tego chciałam, bo sie nie broniłam. Nie zrobiłam nic, gdy mnie rozebrał - miałam tylko strach w oczach - to tak paraliżuje. Gama uczuć, których i tak nie zrozumiecie, protolinijni ludzie. W głowach nie powinno Wam się mieścić, jake to spustoszenia wywołuje i na jak długo. Ciekawe, czy gdyby przysżła do Was ofiara gwałtu lub, jak moglibyście sądzić, ofiara samej siebie, bo nic nie zrobiła, i powiedziałaby, że czuje się brudna i winna, bo nic nie zrobiła, nie chciała tego, ale nie potrafiła nic zrobić, to powiedzielibyście jej w oczy, ze to dla was szokujące, ale z pewnościa mogła sie bronić i w ogóle, to może najlepiej powiedzieć, ze sobie zasłużyła. Z drugiej strony, jak mogę od przeciętnego człowieka, który sie w te sprawy nie wgłębia i żyje kolejnymi medialnymi sensacjami o brutalnych gwałtach, porozrywanych narządach rodnych, wymagać by miał chociaz odrobinę wiedzy psychologicznej i zapoznał sie z mechanizmami, które rządzą psychiką. Co robi się, żeby nie bolało - właśnie to się robi - pozwala na to i czeka, az minie - a potem ma sie poczucie winy. I lata zajmuje terapia, żeby sobie uświadomić, ze zrobiło się to tylko po to, by siebie ochronić. Paradoksalnie ochronić. Ciekawe, czy molestowanemu dziecku, nawet w wieku 13 lat, powiecie, że w sumie to moglo coś zrobić i że podobało mu sie, bo miało orgazm - a takie przypadki też sie zdarzają i powodują jeszcze większe spustoszenia - i orgazm nie oznacza, ze się podobało, że dziecko chciało. Po prostu żal mi ludzi, którzy żyja stereotypami i nie włożą wysiłku nawet by sprawdzic, czy ich wiedza jest rzetelna. Żal mi.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2009 16:57
Ja bym sie chętnie zamienila z tą Martyną... lubie uprawiac sex
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2009 21:50
to oczy przetrzyj.. dzieciaku!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie