Szokujący wyrok polskiego sądu: Nastoletni crossdresser pozwał rodziców i... wygrał!

Filip miał żal do opiekunów, że nie chcieli zaakceptować jego ekstrawaganckiego stylu życia.
Szokujący wyrok polskiego sądu: Nastoletni crossdresser pozwał rodziców i... wygrał!
Fot. Facebook.com
07.09.2012

Ma 20 lat, mieszka w Krakowie. O Filipie Zagórskim, znanym w internecie jako Holly, zrobiło się ostatnio bardzo głośno. A wszystko dlatego, że krakowski crossdresser właśnie wygrał w sądzie sprawę, którą wytoczył.. swoim własnym rodzicom.

Nastolatek już od dłuższego czasu nie mógł dogadać się z najbliższymi. Rodzice nie tolerowali mojego stylu od samego początku, czyli od 14 roku życia, kiedy zaczęły się jakieś drobne makijaże. To właśnie wtedy zauważyłem, że jestem crossdresserem. Osobą, dla której podział na płeć, przede wszystkim w zakresie ubioru, nie istnieje – powiedział Onetowi Filip Zagórski.

Filip Holly Zagorski

Fot. Facebook.com

Wreszcie jednak udało mu się przekonać wymiar sprawiedliwości. Teraz rodzice chłopaka będą wypłacać mu pieniądze na edukację i samodzielne utrzymanie.

Co myślicie o decyzji sądu? Była słuszna?

Opracowała Michalina Żebrowska

Więcej przeczytasz na Onet.pl: Crossdresser wygrał z transfobią rodziców!

Filip Holly Zagorski

Fot. Facebook.com

Konflikt między chłopakiem a jego rodzicami narastał przez lata. Wreszcie doszło do tego, że nastolatek został wyrzucony z domu i trafił do ośrodka opiekuńczego.

Gdy Filip skończył 18 lat, postanowił walczyć o swoje prawa. Pozwał rodziców o alimenty. Sprawa toczyła się ponad dwa lata. Sąd okręgowy kilkakrotnie oddalał wniosek młodego buntownika.

Polecane wideo

Komentarze (218)

Ocena: 5 / 5
Ola (Ocena: 5) 09.05.2013 10:23
Ja tam nie wierzę,że on taki święty a rodzice bebe. Prawda zawsze leży gdzieś po środku... Dla mnie to sobie każdy może robić co chce-póki nie krzywdzi innych ale chłop robiący się na kobietę to poprostu nienormalne i tyle. Jak już pisałam wcześniej - każdy ma prawo do swojej racji - dla mnie to pogubiony człowiek.
odpowiedz
Natalia (Ocena: 5) 21.02.2013 18:53
Ludzie, troszkę inteligencji ... Pomyślcie co za rodzice wyrzucają swoje dziecko z domu, w dodatku kiedy ich potrzebował najbardziej(wiek nastoletni), spójrzcie też na to z innej strony, czytałam, że alimenty zostają wydawane na imprezy etc, bierzcie pod uwagę to, że Filip sam sobie dorabia robieniem kolczyków, myślę, że gdyby tutaj chodziło o "normalność" jak to niektórzy piszą mam na myśli chłopaków, którzy rzekomo "normalnie" się ubierają to jak najbardziej bylibyście za... Holly ma swój styl, i się nie zmienił bo rodzicom tak się chciało, wielki szacun Fili ;-)
odpowiedz
harrry (Ocena: 5) 02.01.2013 16:06
Filipa poniosła fantazja. Uważa się za inteligentnego człowieka, z szerokimi horyzontami. Jest całkowicie bezkompromisowy i narzeka, że jest mu ciężko. Oczywiście ma prawo do realizowania samego siebie, ma prawo również ponosić konsekwencje własnych czynów. Większość ludzi, ulega normom społeczeństwa, jednostka która idzie własną drogą to rzadkość. Jeśli Filip musi iść tą drogą, to niech nie narzeka, że jest mu ciężko. Nie rozumiem, na jakiej podstawie, można płacić alimenty dorosłemu człowiekowi i dokąd ma to trwać?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2012 23:16
też byłem kiedyś Punkiem i piło sie piwko i takie tam inne ;;;ale jak sie chcialo kasy to yrzeba było sobie zarobic;;;;i starych nie targalo sie do sądu ;;;zdaje mi sie że Filipek to jeden wielki cwaniaczek ;;;pisza ludzie że rodzice go nie chcieli to ciekawe ze odwidziało im sie po 16tu latach;;;dla mnie to manipulant ;;a juz ta telewizja i sąd to skurwysynstwo;;;oddzielne brawa dla sądu pokazujcie gówniarzom jak mozna starych doic w yuch cięzkich czasach pozdro dla wszystkich trzezwo myślacych
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2012 23:06
Tutaj wpisz treść komentarza do Szokujący wyrok polskiego sądu: Nastoletni crossdresser pozwał rodziców i... wygrał!...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie