Kobiety mogą bić mężów?

Oko za oko, ząb za ząb. Przywódcy religijni z Egiptu, Arabii Saudyjskiej i Turcji stwierdzili, że bita kobieta może w ten sam sposób odpowiedzieć mężowi.
Kobiety mogą bić mężów?
01.11.2008

Świat islamu dla większości z nas jest tylko tym, czego dowiadujemy się z telewizji. Słyszymy więc o zamachach terrorystycznych, ukamienowaniach, honorowych morderstwach, nienawiści... wypacza to obraz, czyniąc go jednostronnie czarnym. Warto jednak pamiętać, że Koran uważany jest przez niektórych za księgę tolerancji, a całe zacofanie bierze się z nadinterpretacji pewnych zwrotów.

Egipscy przedstawiciele uczelni Al-Azhar, która jest wyrocznią w sprawach religijnych, stwierdzili w jednej z fatw (coś w stylu przepisu prawa religijnego), że kobieta może odpowiedzieć przemocą na przemoc męża, w celu obrony.

"Uderzenie męża przez żonę w samoobronie jest zgodne z prawem. Każdy ma prawo się bronić, zarówno mężczyzna, jak i kobieta (...), bo wszystkie istoty ludzkie są równe przed Bogiem".

Fatwę egipskiego szejka, Abdela Hamida al-Atrasza, poparli także duchowni z Turcji i Arabii Saudyjskiej. Turek, Fathallah Julun, stwierdził nawet, że kobieta ma prawo odpowiedzieć dwoma ciosami na każdy jeden zadany.

Takie sygnały od duchownych powinny powstrzymać fale przemocy, jaką mężczyźni kierują wobec kobiet w niektórych krajach arabskich. Jak szacuje Amnesty International, co roku 23% Egipcjanek pada ofiarami przemocy mężów.

(Na podstawie Interia.pl)

Polecane wideo

Komentarze (46)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2009 02:08
[quote="e.r."][quote][b]Gosc[/b] KASTROWAĆ SAMCÓW I DO KLATKI!!! KOBIETY ROZSYŁAJCIE POMIĘDZY SOBĄ TO!!! NIE BĄDZMY SWOIMI WROGAMI KOBIETA Z KOBIETĄ TYLKO TWÓRZMY SOLIDARNOŚĆ TEJ PIĘKNEJ NAJLEPSZEJ PŁCI!!!!!!!!![/quote] hehhehehe.....[/quote]tak kastrowac
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2008 12:49
jak podnosi ręke to po jajach, wiac gdzie pieprz rosnie i tyle xDD kazda o tym wie ^^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2008 19:05
nie dajmy soba pomiatac;p hehe:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.11.2008 20:02
[quote="Gosc"]KASTROWAĆ SAMCÓW I DO KLATKI!!! KOBIETY ROZSYŁAJCIE POMIĘDZY SOBĄ TO!!! NIE BĄDZMY SWOIMI WROGAMI KOBIETA Z KOBIETĄ TYLKO TWÓRZMY SOLIDARNOŚĆ TEJ PIĘKNEJ NAJLEPSZEJ PŁCI!!!!!!!!![/quote] laska idz sie leczyc
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.11.2008 18:53
NO oczywiście że kobieta może oddac:D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie