Polki na emigracji zakładają rodziny. Rodzą dzieci obcokrajowcom, nie chcą wracać...

Nasze rodaczki najczęściej zachodzą w ciążę z Brytyjczykami oraz mieszkańcami Afryki i Bliskiego Wschodu.
Polki na emigracji zakładają rodziny. Rodzą dzieci obcokrajowcom, nie chcą wracać...
31.08.2012

Ci, którzy mieszkają na Wyspach, zauważyli to już dawno: Polki o wiele częściej niż Polacy wiążą się z Brytyjczykami lub imigrantami z innych krajów i kontynentów. Obserwacje te potwierdziły właśnie dane opublikowane przez brytyjski urząd statystyczny – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Z raportu Office for National Statistics wynika m.in., że nasze rodaczki, które przebywają na emigracji w Wielkiej Brytanii, w 2010 roku urodziły tam 19 tys. 762 dzieci. Co czwarta ciąża była przy tym owocem związku z obcokrajowcem, a liczba ta z roku na rok systematycznie rośnie.

Spośród cudzoziemskich ojców największą grupę stanowią rzecz jasna Brytyjczycy, jednak Polki nie stronią również od zakładania rodzin z Afrykańczykami oraz przybyszami z Bliskiego Wschodu. - Efekty tych związków widać czasem nawet i w Polsce, gdy np. w przedszkolach w małych miejscowościach pojawiają się ciemnoskóre dzieci – zauważa gazeta.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do naszych rodaczek, Polacy nie są już tak chętni do wiązania się z cudzoziemkami. Aż 95 proc. z nich uważa, że jeśli już mieć dziecko, to wyłącznie z Polką.

Jak myślicie, z czego wynikają te różnice? Macie wśród swoich znajomych takie mieszane pary?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Kot sąsiadki omal nie wydrapał jej oczu! Z tymi miłymi zwierzątkami lepiej uważać...

Kobieta trafiła do szpitala z zakrwawioną twarzą.

20-letni (!) rodzice zagłodzili na śmierć swoją małą córeczkę (4-latka umarła w męczarniach)

Jak mogli tak okrutnie potraktować swoje własne dziecko?

Polecane wideo

Komentarze (158)

Ocena: 5 / 5
kremuwka (Ocena: 5) 17.07.2013 20:08
SZANUJ PAPIEZA DZIEKI NIEMU MASZ KOMPUTER
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2012 11:52
Tatus mojego dziecka jest Islandczykiem. Pewnie polowa z was nie wie gdzie lezy Islandia. To bardzo mala wyspac polozona niedaleko Grenlandii. Bedac z moim facetem nie jestem traktowana jak kura domowa, nie musze ciagle sprzatac gotowac prac i prasowac, nigdy nie wymagal nic takiego. Czesto mi pomaga, chociaz jest balaganiarzem nie przeszkadza mi to. A zajmowanie sie domem nie jest dla mnie obowiazkiem lecz przyjemnoscia. Nigdy w zyciu nie uslyszalam od niego : gdzie jest obiad?, dlaczego tu taki balagan itp. Czasami nam kobieta tez potrzeba przerwy i odpoczynku :)
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2012 07:23
Ja odnalazłam Polaka takiego jakiego chce, ale prawda jest taka, że dużo nawet młodych facetów jest szowinistami, a każda teściowa buntuje, że żona ma się domem i pracą zajmować.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2012 02:34
Polki wiążą się z Brytyjczykami, ponieważ są to zazwyczaj pantoflarze. Natomiast wiadomo, że Polacy to temperamentni faceci. Natomiast Brytyjczyk chętnie spotyka się z Polką, ponieważ Brytyjki nie tyle już nawet co urodą, ale intelektem nie grzeszą. Są wulgarne i aż nadto imprezowe :).
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2012 00:43
Afrykanie nie Afrykańczycy.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie