Jak dokarmiać głodujących? GOŁĘBIAMI! To genialny pomysł jednego z ministrów...

Ptaki mogłyby rozwiązać problem głodu na świecie. Dobry pomysł?
Jak dokarmiać głodujących? GOŁĘBIAMI! To genialny pomysł jednego z ministrów...
16.08.2012

Jedni je uwielbiają, inni ich nie znoszą. Gołębie, bo o nich mowa, budzą w ludziach skrajne emocje. Jeden z argentyńskich ministrów, Oscar De Allende, wyłamał się jednak z obu stanowisk i uznał, że ptaki mogą okazać się bardzo użyteczne w walce… z głodem. Polityk, przebywając w prowincji Cordoba, zaproponował mieszkańcom, aby gołębiami karmili niedożywione dzieci.

- Szacuje się, że w samej tylko Cordobie mamy ok. 600 milionów gołębi. Uznajmy wreszcie, że gołębie są występującym w dużych ilościach źródłem, a nie szkodnikiem. Obecnie pracujemy z ludnością miasta Paicor nad projektem, który sprawi, że gołębie wkrótce staną się pożywieniem – cytuje słowa De Allende serwis Niewiarygodne.pl.

Nietypowy pomysł polityka spotkał się z falą krytyki i głosów sprzeciwu. Mężczyzna został więc upomniany przez gubernatora prowincji i zawieszony w swoich obowiązkach.

A Wy co sądzicie na temat koncepcji argentyńskiego ministra? Waszym zdaniem jest absurdalna czy warta rozważenia?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Matka oddała własne dziecko w ręce pedofila - zwyrodnialec zgwałcił jej 5-letnią córeczkę!

W efekcie brutalnego gwałtu dziewczynka zaczęła mocno krwawić. Matka kłamała lekarzom, że mała się skaleczyła.

Partactwo chirurgów: Zaszyli w ciele pacjenta 20-centymetrowe kleszcze! (Jak im zaufać?)

Przez nieuwagę lekarzy chory mógł stracić życie.

Komentarze (37)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2012 22:20
Nie lubię gołębi. Są wszędzie, brudzą, roznoszą choroby i latają jak dzikie tuż nad głowami. Najgorzej jest oczywiście na dworcach, gdzie gołębi jest najwięcej i najbardziej denerwują. A ludzie jeszcze je dokarmiają na peronach...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2012 09:29
Gołaebie są jednym z podstawowych dań Kuchni litewskiej i satropolskiej...Tak samo jak wróble...troszke historii a mozna sie dowiedzieć że nasi Dziadkowie zajadali sie tymi ptakami. Gołebie bardzo pozywne sa dla małych dzieci poniewaz nie mają alergenów....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2012 21:34
Gdyby ograniczyć ilość hodowli zwierząt mięsnych, dzięki jedzeniu produkowanemu tylko dla tych zwierząt możnaby zdecydowanie zmniejszyc odsetek ludzi głodujących. Większość jedzenja produkowanego na świecie wydawane jest krówkom i świnkom które ze smakiem codziennie zjadacie na obiad Twierdząc, że nic złego nikomu nie robicie. Zamiast się wypowiadać, że to genialny pomysł na zwalczenie problemu głodu, doedukujcie się najpierw w kwestii tego, jak sami bardzi w tym temacie szkodzicie.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2012 19:03
Nie rozumiem tego.... Skoro sa ludzie ktorzy gloduja... Dlaczego nie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2012 18:31
wolę małe kupki gołębi, które zresztą lubię i dokarmiam, niż wielkie śmierdzące goowna bydlaków-psów, których pełno dosłownie wszędzie!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo