Afera na lotnisku: Rodzice zostawili dwulatkę bez ważnego paszportu i… wybyli na wakacje!

Choć całą sprawą zainteresowała się prokuratura, nieodpowiedzialnym Polakom niestety nie grozi żadna kara.
Afera na lotnisku: Rodzice zostawili dwulatkę bez ważnego paszportu i… wybyli na wakacje!
23.07.2012

Czy udane wakacje mogą być ważniejsze od własnego dziecka? Niestety okazuje się, że tak. Najlepszym tego dowodem jest historia, która niedawno miała miejsce na lotnisku w Pyrzowicach.

Jak donosi rmf24.pl, nieodpowiedzialni rodzice z Polski zostawili swoją 2-letnią córeczkę w biurze informacji turystycznej, a sami polecieli na upragniony urlop do Grecji. Co najgorsze zrobili to celowo, ponieważ tuż przed wylotem okazało, że dziecko… ma nieważny paszport.

- Beztroscy rodzice powiedzieli, że po dziewczynkę przyjedzie opiekunka i polecieli na wakacje razem ze starszym synem – czytamy na portalu.

Choć niania rzeczywiście pojawiła się po pewnym czasie, nietypową sprawą zdążyła już zainteresować się policja. Stróże prawa najpierw skonsultowali się z prokuraturą, a następnie odwieźli 2-latkę i jej opiekunkę do dziadka dziewczynki.

Co grozi rodzicom za tak beztroskie i karygodne zachowanie? Nic, ponieważ zdaniem prokuratury zapewnili dziecku opiekę – mimo że była to opieka obcych osób.

Jak skomentujecie całe to wydarzenie?

Maja Zielińska

Zobacz także:

INDIE: Lekarze wycinali macice zdrowym kobietom, żeby dostać od państwa dotacje!

Przekonywali zdrowe kobiety, że są nieuleczalnie chore.

Chlebek z TESCO: Jest grubsza afera, bo 10-latek w opakowaniu z pieczywem znalazł...

Chłopiec twierdzi, że już nigdy nie weźmie do ust żadnego pieczywa.

Komentarze (81)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2012 08:14
Karać rodziców ukarać tych co ustalają przepisy, wprowadzają reformy oświatowe, ZLIKWIDOWAĆ GIMNAZJA, MOŻE SIĘ COS ZMIENI kiedyś PiS MIAŁ TAKIE PLANY I CO UCICHŁO
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2012 22:35
JEZUS MARIA! owszem zostawili dziecko, ale zawiadomili o tym dziadków, ciocię i kogoś jeszcze. Ta dwulatka byłą "sama" przez niespełna 20 minut!! zostawili ją pod opieką!!!!!!!!!!! nie była sama! nie powiedzieli "czekaj tuy, za tydzień wrócimy" =.=
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2012 22:22
rodzice tom kretyni a osoba która ich tu broni też nie jest zbyt rozgarnięta jak widzę i powinna pięć razy się zastanowić nim napisze kolejny głupi tekst nic nie wiedząc o dzieciach!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2012 21:11
W życiu bym nie zostawiła swojego dziecka, zrezygnowałabym z wyjazdu - proste!!!! Co to za rodzice!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2012 23:44
Ludzie, opanujcie się, wystarczy że ktoś napisze podburzający artykuł, da krzykliwy nagłówek i już wszyscy się bulwersują. Zachowanie tych rodziców na pewno nie było szczytem odpowiedzialności, ale już naprawdę nie przesadzajmy. O jakiej traumie 2-latka piszecie? Dziecko nie zostało samo, tylko z inną osobą, to że wpadło w histerie bo mama odchodzi jakoś mnie nie dziwi. Ja sama ryczałam kilka miesięcy kiedy mama zostawiała mnie w przedszkolu, czy nawet zostawiała z rodzeństwem a już byłam starsza. To normalka, a Wy piszecie o tym w taki sposób jakby dziecku stała się niewyobrażalna krzywda, chociaż jak każde dziecko w tym wieku pewnie nie wiedziało gdzie jest, z kim i po co, ważne że mamusia oddaliła się na parę kroków.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo