INDIE: Lekarze wycinali macice zdrowym kobietom, żeby dostać od państwa dotacje!

Przekonywali zdrowe kobiety, że są nieuleczalnie chore.
INDIE: Lekarze wycinali macice zdrowym kobietom, żeby dostać od państwa dotacje!
Fot. dailymail.co.uk
23.07.2012

Bezduszność i podłość niektórych ludzi nie zna granic. Jeżeli w grę wchodzą pieniądze, wielu nie cofnie się przed niczym.

To, co miało miejsce w jednym ze szpitali w Indiach woła o pomstę do nieba. Tamtejsi lekarz wycinali zdrowym kobietom macice. Po co to wszystko?

Medycy chcieli w ten sposób zdobyć dotację od państwa na leczenie ubogich pacjentów. Przekonywali więc niczego nieświadome dziewczyny, że są bardzo chore i tylko zabieg usunięcia narządów rozrodczych może uratować im życie.

Przerażone kobiety godziły się na wszystko, a personel szpitala tylko zacierał ręce. Za każdą znalezioną pacjentkę dostawał bowiem 30 tys. rupii (ok. 1,8 tys. zł). Dopuszczając się tak perfidnego czynu, nikt nie przejmował się losem biednych kobiet, które w przyszłości nigdy już nie będą mogły mieć dzieci.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Zniżki na operacje plastyczne: Np. 4 implanty w cenie 3 - dla matek i córek - PRZESADA?!

Czy przez takie oferty naturalny wygląd stanie się niedługo towarem deficytowym?

Absurdalny trend prosto z USA: Operacje odchudzające… palce u stóp (Niestety, to nie żart!)

Amerykanki dosłownie oszalały na punkcie nowego nurtu w chirurgii plastycznej.

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2012 17:03
Ja akurat chciałabym mieć możliwość sterylizacji. Nie chcę mieć nigdy dzieci, nie musiałabym się zabezpieczać podczas seksu (ze stałym partnerem), nie torturowałby mnie okres, nie byłoby ryzyka choroby układu rozrodczego... To moje ciało i chciałabym móc o nim decydować, ale nasz kochany kraj mi zabrania.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2012 02:16
ALE CO DALEJ!!!!!!!!!!!????????? TYLKO SWIT PODAL TO DO OGOLNEJ INFORMACJI CZY O CO CHODZI??????? BO CHYB AZOSTANA WYCIAGNEIETE JAKIES KONSEKWENCJE SZLAK MNIE TRAFIA ZE POISZECIE O TYM JAKBY NIGDY NIC PYTAM CO DALEJ!!!!!!! CO Z TYMI LEKARZAMI I CO Z POSZKODOWANYMI KOBITEMO????????? TE KRAJE TYPU INDIE,PAKISTANY, ITP TO CHOLERNE SREDNIOWIECZE NIE WIEM ZE JESZCZE ISTNIEJA NA MAPIE TO JAKIS CUD...ZE TEZ NIKT NIE POTRAFI ZROBIC Z TYM PORZADKU!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2012 14:00
czasem trudno uwierzyć, że TAKIE rzeczy dzieją się na świecie
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2012 13:18
mi w indiach sprzedali w aptece od tak lek na gorączkę, który wydawany jest tylko na receptę i to w zaledwie kilku krajach. potem przeczytałam skutki uboczne i stwierdziłam, że jednak przeczekam chorobę w naturalny sposób.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2012 09:50
jasne, nie można nikogo celowo pozbawiać płodności. jeżeli jednak przyjrzeć się sytuacji z polityczno-ekonomicznego punktu widzenia, to może mieć to głębszy, choć pewnie kontrowersyjnie, sens. w kulturze hinduskiej bowiem dziewczynie, żeby znalazła męża, należy sprawić posag, na który rodzin ubogich nie stać - chłopcom jest łatwiej, ale to inna bajka. często więc sprzedają kilkunastolatki do burdeli, swoją drogą obskurnych. jeżeli taka dziewczyna zaś będzie miała dziecko to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że jeżeli będzie to córka - zostanie w burdelu, a jeżeli syn to albo pójdzie żebrać albo sprawiać ryby na targu. czyli jest to jednak jakiś sposób regulowania przyrostu, choć przeprowadzany nie do końca etycznie względem zastraszanych kobiet.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo