A jednak! TVN zapłaci karę za upokarzanie dziewczyn w `Top Model`! 200 TYSIĘCY!

Seksistowskie zachowania Dawida Wolińskiego i Marcina Tyszki w znacznym stopniu przyczyniły się do surowej decyzji KRRiT.
A jednak! TVN zapłaci karę za upokarzanie dziewczyn w `Top Model`! 200 TYSIĘCY!
14.07.2012

Choć druga edycja programu `Top model. Zostań modelką` dobiegła końca w grudniu ubiegłego roku, o kontrowersyjnym show znowu zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą 200 tys. zł kary, którą Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN za emitowanie treści gorszących opinię publiczną.

Mowa oczywiście o tych odcinkach programu, w których Dawid Woliński i Marcin Tyszka `deprecjonowali kompetencje intelektualne uczestniczek, dotykali intymnych części ciała modelek, m.in. piersi, a także stwarzali wobec nich poniżającą, upokarzającą atmosferę`. Główną przyczyną nałożenia na TVN kary było jednak to, że telewizja niewłaściwie zakwalifikowała swoje show pod kątem wieku odbiorców (od 12 lat) oraz wyemitowała audycję o zbyt wczesnej godzinie (przed 23.00).

- Zdaniem KRRiT prezentowane w programie postawy młodych kobiet, które wyrażają opinie, że dla kariery gotowe są zrobić wszystko, mogły mieć negatywny wpływ na kształtowanie prawidłowych postaw u małoletnich, a zachowanie jurorów było niewłaściwe i naruszało godność uczestniczek konkursu – czytamy na portalu Newsweek.pl.

Biorąc pod uwagę fakt, że maksymalna kara za te wykroczenia mogła wynosić nawet 537 tys. zł, TVN i tak został potraktowany łagodnie.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Bliźnięta dwujajowe urodziły się... w dwóch różnych krajach. Bardzo zabawna historia!

Mała Hannah jest Szkotką, a jej braciszek Anglikiem.

Biedna suczka! Sadyści zakleili jej taśmą pysk i wystawili na 40-stopniowy upał!

Osoby, które to zrobiły aż trudno nazywać ludźmi!

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2012 11:59
A Woli i Tysio mają już drugi program w TVNie ahaha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2012 03:13
Jak ktoś się tam wybrał to powinien umieć przyjąć krytykę. Modelki wielkie a płaczą jak się je obrazi. Modelka powinna emanować pewnością siebie. Same tam idą więc wiedzą na co się piszą. Bez sensu to odszkodowanie bo komuś przykro się zrobiło. Straszne.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2012 20:03
Cool. Znów atrykuł ze sfora .pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2012 18:18
yyyyy ......
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2012 13:00
mnie ten program był ciekawy, ciągle coś się działo, dziewczyny się kłóciły, niezłe wyzwania miały, interesujący, ale głupi program. Program paradoksów ;]
odpowiedz

Polecane dla Ciebie