Wydaliśmy na EURO sumy liczone nie w milionach, a miliardach! OPŁACAŁO SIĘ?

Czy piłkarskie emocje wynagrodzą nam ogrom wydatków?
Wydaliśmy na EURO sumy liczone nie w milionach, a miliardach! OPŁACAŁO SIĘ?
09.06.2012

Euro 2012 od wielu tygodni jest tematem numer jeden w naszym kraju. W związku z tym faktem dziennikarze RMF FM postanowili podliczyć, ile pieniędzy polskie miasta wydały na organizację mistrzostw Europy w piłce nożnej. - Z tych wyliczeń wynika, że najwięcej zapłaciła Warszawa. Tuż za nią jest Poznań – czytamy na rmf24.pl.

Warszawski ratusz, województwo oraz rząd wydały w sumie aż 17 miliardów złotych na remonty dworców (Gdańskiego, Centralnego, Wschodniego oraz przy Stadionie Narodowym), zakup 120 niskopodłogowych tramwajów, budowę trasy S8, a także przygotowanie szpitali i punktów medycznych. - To, co zdecydowanie będzie się rzucało w oczy to strefa kibica w centrum Warszawy, tuż przed samym Pałacem Kultury. Ratusz wydał na nią 24 miliony złotych, kolejne 4 miliony dołożyła UEFA. To - oprócz Stadionu - główna inwestycja związana z Euro 2012 – dodaje serwis.

Drugim miastem, które przeznaczyło największe sumy na piłkarskie mistrzostwa, jest Poznań. Budowa tamtejszych dróg, lotniska oraz generalny remont dworców kolejowych pochłonęły w sumie około 13 miliardów złotych.

Wrocław i Gdańsk wydały mniej więcej po równo: od 3,5 do 4 mld zł. Z kolei najbardziej oszczędny okazał się Kraków. Stolica Małopolski przeznaczyła na Euro 2012 zaledwie 900 mln złotych, trzeba jednak pamiętać, że tam meczów nie będzie. Pod Wawelem będą za to mieszkały drużyny.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Umowa o dzieło, umowa-zlecenie - ty też jesteś zatrudniona na śmieciowej umowie?

Niestety, takich kontraktów wciąż w naszym kraju przybywa.

6 zawodów bez matury

Możesz świetnie zarabiać nawet bez średniego wykształcenia!

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2012 15:53
tylko czekać na zbankrutowanie, biedę, brak pracy i podwyżki w szczególności ze strony PAŃSTWA! Skandal!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2012 21:16
na bank zbankrutujemy tak jak Grecja, to tylko kwestia czasu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2012 19:42
Moze pisalibyscie w naglowku ze autorka jest Maja zielińska, co jest rownoznaczne ztym, ze nie warto czytac artykulu.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2012 16:28
www.shinybox.pl/?ref=1a4017c Shiny Box to pudełko z pięcioma, przedpremierowymi, luksusowymi kosmetykami, do przetestowania za DARMO!!! Polecam:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2012 07:15
Śmiać mi się chce z tego wszystkiego, najpierw wszyscy sie cieszyli z tego Euro, później zaczęło się zrzędzenie dosłownie na wszystko, wyjazdy z kraju czy wypisywanie na plakatach jakże uroczych sloganów typu "f*ck euro". NA szczęcie, wiarę w ludzi można odzyskac wchodząc na strefę kibicai coś niesamowitego, nie do opisania!:) A co do powyższego artykul to też jest PRZE-ŚMIWSZNY! JAK, no pytam sie JAK mżna chcieć podsumować euro 1 dzien po jego rozpoczęciu i to w kategoriach złotówkowych?! Ludzie , ekonomia jest taka prosta- wpakowaliśmy w to wszystko kupe kasy ale każdy choć troche oczytany człowiek wie, że inwestycje przynoszą największe zyski i rozwój ale w dłuższym okresie czasu więc nie wiem czemu powyższe miało służyć;p Cieszmy się, że mamy nowe drogi, piękne stadiony, silną reprezentacje, gości z zagranicy, część z nas pewnie jeszcze sobie troche dorobi w tym okresie. Weźmy pod uwagę to, że teraz reszta Świata wie, że nie mieszkamy w gliniankach i pod słomianymi strzechami;p
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo