Areszt, grzywna i deportacja za seks na plaży

Trzeba pamiętać, aby przestrzegać prawa i obyczajów kraju, w którym właśnie przebywamy. Chwila alkoholowego zapomnienia może spowodować przykre konsekwencje.
Areszt, grzywna i deportacja za seks na plaży
18.10.2008

Para Brytyjczyków, których za bardzo rozpaliły dubajskie noce i zbytnio ośmielił alkohol, od kilku miesięcy jest dość „sławna". Policja z Emiratów Arabskich przyłapała ich na plaży Dżumeira na miłosnych igraszkach. Zostali oskarżeni o nieobyczajne zachowanie, uprawianie seksu pozamałżeńskiego oraz picie alkoholu. Mimo poważnych, jak na kraj arabski, zarzutów spotkała ich dosyć łagodna kara - zaledwie trzy miesiące więzienia, deportacja oraz grzywna w wysokości 1000 dirgamów (około 900 złotych).

Para nie przyznała się do winy. Brytyjczycy wciąż twierdzą, że się tylko całowali. Ich obrońcy zapowiedzieli odwołanie. Kobieta w następstwie wydarzeń straciła pracę.

Władze Dubaju zaczynają walczyć z rozwiązłością, jaka zaczyna panować w Emiratach w następstwie napływu dużej liczby turystów i pracowników zagranicznych. Rządzący próbują przyswoić zachowania kultury zachodniej, ale w zgodzie z wzorcami i prawami islamu. Z jednej strony, turyści i pracownicy chcą czuć się swobodnie, a z drugiej, duchowni świata muzułmańskiego naciskają na władze o większą walkę z rozpustą oraz nieobyczajnym zachowaniem.

Podczas wakacji wypada zachowywać się tak, jak nakazuje prawo i normy społeczne miejsca, w którym się znajdujemy. To, że płacimy, nie oznacza, że możemy robić, co tylko chcemy.

Polecane wideo

Komentarze (48)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2008 23:27
mimo wszystko to jest ich kraj, ich tradycja, ich prawa. my za to mamy kupę idiotów w sejmie, dodatkowo homofobów i seksistów!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2008 19:08
od zawsze marze o seksie na plazy, zmysly dzialaja.... ps;przesada
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2008 01:19
Jebać prawa islamu,chory kraj i tyle ... durne zacofane brudasy i ich zasady,koszmar ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2008 19:28
w takich krajach tak jest- niestety. ale nic straconego- wszedzie piasek, mniej komfortowo niz by sie moznabylo spodziewac ^^.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2008 21:10
ciekawie by było jakby po tym czego rzekomo nie zrobili babka zaszła by w ciążę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie