Odnaleziono miejsce pochówku Jezusa! Mesjasz wcale nie zmartwychwstał?

Szokujące odkrycie amerykańskich archeologów.
Odnaleziono miejsce pochówku Jezusa! Mesjasz wcale nie zmartwychwstał?
James Tabor / UNCC
04.03.2012

Naukowcy, którzy z wielkim sceptycyzmem podchodzą do treści zawartych w Starym i Nowym Testamencie, od lat prowadzą badania, mające na celu obalenie doktryn Kościoła. I chociaż wielu osobom wierzącym może się to wydać oburzające, to wszystko wskazuje na to, że niedawno zespół amerykańskich archeologów pod kierownictwem dra Jamesa Tabora dokonał w tym temacie przełomowego odkrycia.

grobowiec Chrystusa

Jonasz i wieloryb/James Tabor / UNCC

Jak donosi dziennik The Daily Mail, eksperci, za pomocą pneumatycznego ramienia wyposażonego w kamerę, dotarli do komnaty, w której są złożone ciała pierwszych chrześcijan. - O tym, że w urnach zostały złożone szczątki wyznawców Jezusa, świadczyć mają inskrypcje oraz rysunki, które zostały na nich wyryte. Na pokrywie jednego z naczyń znaleźć można wyżłobiony w grece napis: "Boski Jahwe. Powstań, powstań". Na innym z ossuariów udało się natomiast zlokalizować rycinę. Przedstawia ona rybę, w której pysku znajduje się człowiek. Według ekspertów, rysunek nawiązuje do słynnej chrześcijańskiej opowieści o Jonaszu i wielkiej rybie. W tradycji wczesnochrześcijańskiej obraz taki uznawany był za symbol zmartwychwstania – wyjaśnia serwis Niewiarygodne.pl.

grobowiec Chrystusa

Grób rodziny Jezusa odkryty w 1980 roku

Co ciekawe, komnata znajduje się zaledwie 60 metrów od odkrytej 30 lat temu mogiły, która zdaniem wielu historyków była miejscem pochówku Jezusa i Jego rodziny. Grobowiec wywołał wówczas wiele spekulacji, godzących w doktryny Kościoła, jednak ortodoksyjni Żydzi nie wyrazili w tamtym czasie zgody na dogłębniejsze zbadanie świętego miejsca. Zezwolenie to dr James Tabor uzyskał dopiero w 2010 roku i to właśnie podczas wznowionych badań udało mu się natknąć na wspomnianą wyżej komnatę ze szczątkami pierwszych chrześcijan.

Jeśli hipotezy amerykańskiego archeologa potwierdzą się i znalezisko rzeczywiście okaże się miejscem, w którym pochowano Chrystusa, będzie to oznaczać, że Mesjasz najprawdopodobniej wcale nie zmartwychwstał.

Co o tym wszystkim myślicie?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Szpiegostwo w Internecie: Teraz każdy będzie mógł poznać historię twoich wyszukiwań!

Niczego już nie da się ukryć!TRUDNA DECYZJA: Czy powiedzieć facetowi, że mam HIV, skoro i tak używamy gumek?

"Boję się, że kiedy wyjawię mu prawdę, on odejdzie."

Komentarze (203)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2012 14:25
KTO WIERZY W TE BUJDY NIE UWIERZY
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2012 12:29
Ten,kto wierzy nie potrzebuje dowodu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2012 23:12
wstyd, papilocie. takie tanie spekulacje. juz setki "grobów Jezusa" odkryto
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2012 17:46
Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus powróci! Że też nie boicie się wstawiać takich sugerujących artykułów. Pan przyjdzie i nas osądzi za wszystko.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.03.2012 17:22
Wcale bym się nie zdziwiła, te wszystkie bajeczki na jego temat są śmieszne, osobiscie nie wierze w jego moce.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo