TRUDNA DECYZJA: Czy powiedzieć facetowi, że mam HIV, skoro i tak używamy gumek?

"Boję się, że kiedy wyjawię mu prawdę, on odejdzie."
TRUDNA DECYZJA: Czy powiedzieć facetowi, że mam HIV, skoro i tak używamy gumek?
24.02.2012

Przeczytałam kiedyś, że HIV i AIDS to dżuma XX wieku. Ja sama padłam ofiarą wirusa. Zaraziłam się od chłopaka jak miałam 18 lat. Dość szybko się o tym dowiedziałam, bo on mi kazał się przebadać. To była załamka, ale z wirusem można nauczyć się żyć. Ja z nim żyję już szósty rok, choć to nie jest łatwe.

Przyznanie się komuś do choroby to wciąż wielka sprawa – ludzie się boją pozytywnych. Myślą, że można się zarazić, używając tego samego ręcznika do rąk albo jedząc tymi samymi sztućcami. Albo przez całowanie. Owszem, jest ryzyko, ale tylko, kiedy oboje mielibyśmy w jamie ustnej rany i doszłoby do wymiany krwi. Do tej pory zawsze, gdy z kimś się spotykałam i padało to wyznanie, o kolejnej randce nie było mowy.

Jakiś czas temu poznałam chłopaka naprawdę wyjątkowego. To coś wspaniałego, jakim on jest człowiekiem. Tego się nie da opisać słowami – czuły, ciepły, inteligentny. Tak bardzo mi na nim zależy. Tak bardzo nie chcę go stracić. I dlatego zataiłam informację o wirusie, moim wiernym towarzyszu, Hiwku...

mam hiv

Już ze sobą spaliśmy. Upewniłam się, że mamy porządne gumki, takie, które nie pękną. Wszystko było OK, jesteśmy bezpieczni, ale boję się, że kiedy wyjawię mu prawdę, on odejdzie. Choć to byłoby niedorzeczne, bo z Hiwkiem na pokładzie można uprawiać seks, można nawet urodzić zdrowe dziecko, jeśli cały proces ciąży jest dobrze zaplanowany. A ja mogę żyć długo, biorę leki, prowadzę odpowiedni tryb życia. Z drugiej strony kilka osób z mojego otoczenia wie o wszystkim i boję się, że kiedyś coś przy nim palną i to wyjdzie na jaw.

mam hiv

Z drugiej strony, kiedy mu powiem, on po pierwsze może się wściec, że nie powiedziałam mu wcześniej. Na pewno się zestresuje, że już to ma, będzie czekał na wyniki badania, martwił się. Nie chcę tego. No i może mi tego nie wybaczyć. Nie wiem co teraz zrobić, jak mu to powiedzieć? Albo nie mówić, ale jak długo uda mi się to ukrywać?

Motylek

Na Wasze Listy i pytania czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Zobacz także:

Czy po rozstaniu oddać chłopakowi prezenty, które od niego dostałam?  

Jestem w ciąży – nie wiem z kim! POMOCY! 

Polecane wideo

Komentarze (156)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.05.2012 16:55
Zależy Ci??? chyba nie bardzo skoro go okłamujesz. A jak przez gumka pęknie i się zarazi to co powiesz - sorry??? Jesteś nieodpowiedzialna egoistką myślącą tylko o własnej dupie. Facet ma prawo wiedzieć i sam zdecydować czy chce się kochać z osobą będąca nosicielem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2012 14:18
Odczuwam wewnętrzny dosonans, żeby spotykać się z moim mężczyzną nawet przy przeziębieniu... Nie chcę go zarazić, bo i po co? Leżenie plackiem w łożku przyjemności ani korzyści mu nie przyniesie. Ale moment... czy my mówimy o HIV?? Proszę Cię! Jeśli Ci na nim zależy to daj mu mnożliwość podjęcia WŁASNEJ decyzji, czy będzie chciał z Tobą być, czy też nie. Balansujesz nad przepaścią- chcesz za moment mieć na sumieniu zarażenie tak bliskiej Ci osoby? Żeby pomóc podjąć Ci jedyną słuszną decyzję zapytam: chciałabyś znaleźć się po drugiej stronie barykady? Chciałabyś sypiać niczego nieświadomoa z nosicielem nie wiedząc o tym? Kolokwialnie, ale z przesłaniem: ogarnij się kobieto!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2012 13:06
Ty dziwna, nie do końca rozumna istotko ;) to jest karalne ;) uprawiając z kimś seks, będąc nosicielem HIV i będąc tego w pełni świadomym popełniasz przestępstwo :) nie mówię już o kompletnym braku korpusu moralnego, egoistko. Pozdrawiam serdecznie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.03.2012 19:22
Ja bym sie ostro wkurwila na jego miejscu! to jest powazna sprawa i nie mozna tego tak bagatelizowac- to nie jest katar tylko Hiv! nie sugeruje ze jest to cos okropnego ale powinnas byc szczera z nim przzde wszystkim i dac mu wybor! Jestes straszna egoistka robiac takie rzeczy!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2012 14:04
Pewnie,że powiedzieć jesteś z nim nie szczera ;/ powiem Ci ,że naważyłaś sobie teraz większego piwa gdyby dowiedział się o tym na początku byłoby inaczej i Tobie lżej... przy pierwszej najbliższej okazji powiedz mu to ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie