Szpiegostwo w Internecie: Teraz każdy będzie mógł poznać historię twoich wyszukiwań!

Niczego już nie da się ukryć!
Szpiegostwo w Internecie: Teraz każdy będzie mógł poznać historię twoich wyszukiwań!
25.02.2012

Internet, kojarzony do tej pory z wolnością słowa i nieograniczoną swobodą korzystania z różnych stron, już niedługo stanie się synonimem inwigilacji i szpiegostwa. Wszystko za sprawą nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, którą przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

- Każdy nasz ruch w sieci będzie w pełni kontrolowany. Powstanie także archiwum stron, które odwiedzamy - alarmuje Dziennik Gazeta Prawna. - Dostawcy stacjonarnego Internetu będą gromadzić dane na temat odwiedzanych przez nas adresów.

Czemu ma służyć taka inwigilacja? Zdaniem ministrów nowe przepisy sprawią, że firmy dostarczające Internet będą musiały zagwarantować swoim klientom wykupione przez nich prędkości. - Tylko w ten sposób dostawca będzie mógł sprawdzić, czy nastąpił spadek prędkości transmisji i czym był spowodowany - wyjaśnia Eugeniusz Gaca z Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Niestety, mimo że dane będą zbierane wyłącznie na wypadek ewentualnych reklamacji, to dostępu do nich mogą zażądać służby w związku z prowadzonymi postępowaniami.

Przygotujmy się zatem na czarny scenariusz: już niebawem prywatność w Sieci będzie jedynie iluzją.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Gimnazjum w Masłowie: Nauczycielka obcięła uczniowi garść włosów ZA KARĘ!

Sprawą nerwowej anglistki zajmie się Kuratorium Oświaty.

W USA aborcje są legalne, ale wprowadzono nowe prawo: Przed zabiegiem kobieta musi...

Dobry pomysł czy manipulowanie uczuciami?

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2012 19:27
Ludzie, panikujecie tak jakbyście popełniali jakieś przestępstwa w internecie.. Nikt Was nie będzie sprawdzał jeśli sytuacja tego nie będzie wymagała, a przynajmniej internet będzie musiał dobrze chodzić (czyt. odpowiednio szybko)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2012 18:29
Człowiek nie robi nic złego, a jedynie korzysta z internetu i jest traktowany jak zbrodniarz! W naszym polskim prawie zawsze były absurdy, ale to co ostatnio się dzieje uderza coraz głębiej w godność człowieka. Paranoja...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2012 02:02
Jedna normalna na tym portalu.Pozdrawiam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2012 02:01
MASONERIA LUDZIE !!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2012 01:59
Dokładnie... Przeraża mnie już to wszystko. Ludzie wierzą we wszystko co im media podają i nie zdają sobie sprawy z tego jak są ogłupiani,oszukiwani. Jeszcze ten film dziś/wczoraj na polsacie "Ja robot" i słowa mówiące o tym, że dążą do wyeliminowania rasy ludzkiej. To prawda, a Ty osobniku powyżej nie kpij sobie na ten temat jeśli nie masz o tym bladego pojęcia!! Poczytaj trochę, zainteresuj się i dopiero potem wypowiadaj. Te całe ACTA itd. to czyja sprawka ? Bilderberg Group itp już mają na nas plan i będzie coraz gorzej. Tak jak koleżanka napisała do chipów już zapewne niedaleko, a wmawiać nam będą, że to dla naszego bezpieczeństwa, że w razie wypadku itp. Ludzie otwórzcie oczy!! Polecam film na YT w częściach "ILLUMINATI PRZEMYSŁ MUZYCZNY" jeśli to was zainteresuje to polecam "WEZWANIE DO PRZEBUDZENIA" w częściach, ale warto naprawdę, dość długie, ale warto przez to przebrnąć. Z resztą na yt duuuużo jest o tej tematyce filmów więć warto się zagłębić w ten temat.Im nas więcej o tym wie tym lepiej. Bo ci na górze ( elity ) chcą omamić tych właśnie, którzy nic na ten temat nie wiedzą i myślą, że są bezkarni.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo