Gimnazjum w Masłowie: Nauczycielka obcięła uczniowi garść włosów ZA KARĘ!

Sprawą nerwowej anglistki zajmie się Kuratorium Oświaty.
Gimnazjum w Masłowie: Nauczycielka obcięła uczniowi garść włosów ZA KARĘ!
17.02.2012

Jak donosi Echo Dnia, kilka dni temu w gimnazjum w Masłowie (woj. świętokrzyskie) doszło na lekcji angielskiego do nietypowego incydentu. Kiedy jeden z uczniów zaczął bawić się na zajęciach nożyczkami, nauczycielka wyrwała mu je z ręki i obcięła mu garść włosów. - Nikt nie może zrozumieć, dlaczego to zrobiła – komentują świadkowie zdarzenia. Dodają, że poszkodowany jest osobą bardzo spokojną, bierze udział w wielu konkursach, udziela się w szkolnym samorządzie, a nawet jest ministrantem.

Zdezorientowany uczeń opowiedział o przykrym zajściu swoim rodzicom. - Mój syn bardzo to przeżywa. To mała miejscowość, wszyscy o tym mówią. Żona od razu poszła do dyrektora i poprosiła o wyjaśnienie sprawy – opowiada ojciec gimnazjalisty.

Choć anglistka pracuje w szkole od 12 lat, do tej pory nie było na nią podobnych skarg. – Chciałem odsunąć ją od pracy do czasu wyjaśnienia tej sytuacji. Ubiegła mnie, bo następnego dnia przyniosła zwolnienie lekarskie i po trzech dniach przeszła na półroczny urlop zdrowotny. Do tej pory nie wyjaśniła, dlaczego to zrobiła – wyjaśnia Czesław Kieszkowski, dyrektor placówki w Masłowie.

Obecnie sprawą kobiety zajmuje się Kuratorium Oświaty.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Małżeństwo z Pakistanu przez 10 lat gwałciło i wykorzystywało głuchoniemą nastolatkę!

19-letnia niewolnica spędziła w obskurnej piwnicy co najmniej dekadę.

Wszczepianie implantów antykoncepcyjnych – rozwiązanie problemu matek-nastolatek?

W jednej ze szkół, bez wiedzy rodziców, wszczepiono dziewczynkom implanty antykoncepcyjne. Chore?

 

Komentarze (45)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2012 15:32
Przecież coś podobnego już tu kiedyś było ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2012 11:45
Pytanie, co za lekarz dal jej to zwolnienie?! niech ZUS to sprawdzi, innych ludiz kontroluja a taka damese to nie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2012 17:53
O jaaa spędziłam w Masłowie najpiękniejsze chwile mojego dzieciństwa. :) Co za kobieta...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2012 22:18
Można to określić tylko jednym słowem - żenada. Nauczyciel powinien wzbudzać nie tylko respekt, ale także zaufanie. Nie wiem jak można tak traktować uczniów. Ale oni też nie są bez winy oczywiście. Kiedy ja chodziłam do szkoły to takie niesamowite rzeczy jak teraz się nie działy. Teraz chodzę na zajęcia, ale na kurs i też są osoby już bardziej dojrzałe, nie dziecinne. Uczę się w Progresie wizażu i stylizacji, rozwijam swoje zainteresowania i mam do tego poważne podejście. Nauczyciele są profesjonalni i również nas traktują poważnie, tak powinno być wszędzie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2012 19:02
widze ze czytajace ten artykul dzieciaki sa w szoku.Nauczyciele sobie pozwalaja? a uczniowie to niby takie biedne niewinne dzieci? sama mam 18 lat ale jestem za wprowadzeniem kar cielesnych w szkolach albo chociaz zwyklych kar.Nauczyciele maja zwiazane rece w pewnym stopniu bo uwagi albo upomninia nie daja efektow a wystarczy wejsc na YT i zobaczyc ile mlodziezy wrzuca idiotyczne filmiki pt. "co to ja nie robilem na lekcji"
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo