Nocna PROHIBICJA w Polsce: Po 22:00 nie kupisz już alkoholu - koniec monopoli 24h/d!

Nadchodzi trudny czas dla sklepów monopolowych.
Nocna PROHIBICJA w Polsce: Po 22:00 nie kupisz już alkoholu - koniec monopoli 24h/d!
05.02.2012

Wielu z nas wspomina czasy PRL-u raczej z nutką nostalgii, niż przerażeniem. I nic w tym dziwnego, bo dla jednych to po prostu czasy młodości, a dla innych okres, w którym aż roiło się od absurdów. Wszystko wskazuje jednak na to, że już wkrótce pewne kwestie z niedalekiej przeszłości zatoczą koło i do nas powrócą. O co dokładnie chodzi?

Otóż całkiem niedawno, bo w latach 1982-1990, w Polsce obowiązywała prohibicja. Alkoholu nie można było kupić aż do godziny 13, przez co państwowe sklepy monopolowe przez kilka godzin dziennie były otwarte zupełnie bez sensu, a Polacy zakupy na upojny wieczór musieli robić dopiero po południu. I chociaż regulacja ta nie przyniosła wówczas większych efektów, to całkiem możliwe, że już niedługo alkoholowe obostrzenia powrócą.

Pierwszy pod tym względem na polskiej mapie jest Szczecin, jednak jeśli przepis okaże się zgodny z prawem, to niewykluczone, że temat podejmą kolejne miasta - zwłaszcza te rządzone przez Platformę Obywatelską.

alkohol

To właśnie radni PO, przy aprobacie Prawa i Sprawiedliwości, chcą uniemożliwić zaopatrywanie się w trunki wyskokowe w godzinach wieczornych i nocnych. Całkowity zakaz sprzedaży alkoholu ma obowiązywać codziennie już od godziny 22. Mieszkańcy nie kupią piwa, wódki, czy choćby wina ani w sklepach monopolowych, ani w żadnych innych punktach (włączając w to stacje benzynowe, które dla wielu konsumentów bywały ostatnią deską ratunku). Zakazem nie zostaną prawdopodobnie objęte puby i restauracje.

Oburzenia nie kryją zwykli ludzie, a także pracownicy sklepów, którzy będą musieli liczyć się ze zwolnieniami. Czy nocna prohibicja przyniesie skutek w postaci zmniejszenia spożycia przy równoczesnym wzroście bezpieczeństwa na ulicach? Sprzedawczyni, cytowana przez opisujący sprawę "Głos Szczeciński", ma wątpliwości: - Klientów, którzy w nocy kupują alkohol jest dużo. Nie wiem co zrobią, gdy nie będą mogli go kupić legalnie. Może zrobią zapasy wcześniej, a może poszukają jakiejś meliny - mówi.

A Wy jesteście przeciwko nocnej prohibicji, czy popieracie ją?

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Rośnie liczba TAJEMNICZYCH zaginięć dzieci w Polsce - są uprowadzane przez handlarzy organów?

KTO ZA TYM STOI?

Uczeń i pani od WF-u: Renata Juras rozkochała 14-latka, ich dziecko w drodze!

Nietypowa para zapewnia, że łączy ich prawdziwa miłość.

 

Komentarze (73)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2012 06:59
Pomysł bardzo dobry bo ograniczy menelstwo które włóczy się nocami. Gówniarze i wszelkiego rodzaju menelstwo właśnie nocami okupuje całodobowe sklepy. Potem idą na najbliższą ławkę na osiedlu i umilają ludziom życie. Mam nadzieję, że w Katowicach też pomyślą i wprowadzą taki zakaz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2012 13:56
i dobrze, mniej będzie tego meliniarstwa pod sklepami wieczorem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2012 17:23
ale w knajpach oczywiście żadnej prohibicji po godz 22 nie będzie ....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2012 17:13
Zobacz www.youtu.be/u4DnAlztI4g
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2012 22:12
ciekaw jestem gdzie sobie kupią flaszke jak sie im na grilu alkochol skonczy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo