Egzamin gimnazjalny 2012 ma być tak trudny, że zdadzą go tylko nieliczni!

Pytania zszokowały nawet nauczycieli.
Egzamin gimnazjalny 2012 ma być tak trudny, że zdadzą go tylko nieliczni!
26.11.2011

Każdy egzamin końcowy jest dla uczniów ogromnym przeżyciem i wiąże się z nieuniknionym stresem. Mimo to Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło, że w tym roku egzamin gimnazjalny odbędzie się na nowych, znacznie trudniejszych zasadach. Opublikowany przez CKE przykładowy arkusz nowego testu okazał się jednak tak skomplikowany i niezrozumiały, że zszokował nie tylko samych uczniów, ale również nauczycieli.

- Fizycy wskazują m.in., że pytania są podchwytliwe, a niuanse tak subtelne, iż uczniowie mają prawo ich nie zauważyć. Pojawiają się też zagadnienia, których w ogóle nie ma w podstawie programowej – donosi „Gazeta Wyborcza”. Równie trudny okazał się test z języka polskiego, w którym temat rozprawki sformułowany jest zawile, a pytania z gramatyki dotyczą niezwykle skomplikowanych zagadnień.

To jednak nie wszystko, ponieważ tegoroczny egzamin nie przewiduje również arkuszy dla uczniów z dysfunkcjami, a ci mieli zazwyczaj więcej czasu na przygotowania. Zbulwersowani gimnazjaliści zbierają obecnie podpisy pod petycją, aby pisać test według starych reguł. List ma trafić do MEN pod koniec miesiąca.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Czy Sara była gwałcona przez dziadka? 5-latka trafiła do bidula przez rysunek!

Dziewczynka narysowała nagiego mężczyznę z wielkimi genitaliami!

Muzułmanki teraz będą musiały ZASŁANIAĆ nawet OCZY, jeśli mąż sobie zażyczy

Ich spojrzenia są zbyt seksowne i wyzywające.

 

Komentarze (253)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2012 19:38
Sprawdzian był naprawdę trudny. Zadania z matematyki były chyba najgorsze... Na fizyce były zadania z optyki, której chyba nikt nie przerabiał... Rozumiem, że chcą podnieść poziom nauki w kraju, dokładniej sprawdzać nasze umiejętności, ale ten sprawdzian to jest przesada!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2012 19:10
jakis nonsens... przecież egzamin gimnazjalny zdaje każdy ... trzeba tylko podejść do niego ; 0
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2012 17:59
Hehe jutro pisze zdam relacje....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2012 16:28
Jestem teraz w 2 klasie gim. (rocznik 97) i w lutym pisałem egzamin próbny. Moja opinia : ang(podst) nie był jakoś bardzo łatwy,ale sobie dobrze poradziłem, j.polski- cholernie trudny, ale udało się napisać na 87 % :). Historia i wos- dla mnie banał, wszystko zrobiłem w 20 minut, napisałem na 97 %. Przyrodnicze- spodziewałem się trudniejszego, choć prosty nie był, trzeba było się wiele razy zastanowić, ale z tym również sobie poradziłem-87%. Natomiast matematyka to była masakra. Spodziewałem się, że część matematyczna będzie trudna, ale to co zobaczyłem przerosło moje najgorsze oczekiwania. Napisałem na 48% a z matmy ogólnie mam 4. Testy wcale takie straszne nie były, jedynie matematyka była bardzo trudna, ale mogło być gorzej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.04.2012 21:45
tego egzaminu nie da się nie zdać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo