Muzułmanki teraz będą musiały ZASŁANIAĆ nawet OCZY, jeśli mąż sobie zażyczy

Ich spojrzenia są zbyt seksowne i wyzywające.
Muzułmanki teraz będą musiały ZASŁANIAĆ nawet OCZY, jeśli mąż sobie zażyczy
23.11.2011

Różnice kulturowe trudno przeskoczyć. Tym bardziej niełatwo zrozumieć zasady panujące w odmiennych kręgach kulturowych. Z perspektywy Europejczyka cieszącego się wszelkimi prawami naprawdę ciężko pojąć styl życia i religijne przywiązanie wyznawców islamu. Zwłaszcza wtedy, kiedy konserwatyzm światopoglądowy prowadzi do tak absurdalnych, a nawet tragicznych konsekwencji.

Muzułmańskie kobiety nigdy nie były traktowane na równi z mężczyznami. Święta księga islamu, czyli Koran, stawia przedstawicielki płci pięknej w wyjątkowo przykrym położeniu. Najbardziej widoczną konsekwencją są tradycyjne stroje, które mają za zadanie zasłonięcie czasami jedynie głowy, ale równie często całego ciała, a nawet twarzy. Przesada? Niektórzy twierdzą, że to i tak za mało.

Komitet Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu, czyli saudyjska policja religijna, ogłosił niedawno, że w uzasadnionych przypadkach mężczyzna ma prawo nakazać kobiecie zakrywanie... oczu. Uzasadnionym przypadkiem jest sytuacja, kiedy spojrzenie kobiety jest zbyt seksowne, wyzywające i magnetyczne. Zasłonięcie narządu wzroku ochroni nie tylko ją, ale i potencjalnych adoratorów.

Decyzja komitetu zapadła po doniesieniach saudyjskiej gazety, która poinformowała o mężczyźnie, który trafił do szpitala po zranieniu przez funkcjonariusza policji religijnej. Funkcjonariusz dwukrotnie ugodził go nożem, kiedy mężczyzna upierał się, że jego żona powinna zasłonić oczy. Dzisiaj do podobnej sytuacji już nie dojdzie, bo sprawa została unormowana prawnie.

KKCiZZ "zasłynął" decyzją z 2002 roku, kiedy islamscy policjanci zabronili uczennicom opuszczenia płonącej szkoły w Mekce. Dziewczęta nie miały na głowach wymaganego nakrycia, a w takim stanie nie mogły pokazać się publicznie na ulicy. Zginęło 15 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Epidemia SAMOOKALECZEŃ wśród nastolatków: Przypalają się i tną sobie skórę!

Jak to robią i dlaczego?

75-letni matematyk ONANIZOWAŁ SIĘ podczas lekcji na oczach zażenowanych uczniów!

"Dziwnie podrygiwał" za biurkiem.

Polecane wideo

Komentarze (91)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2012 16:22
To już przesada!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2012 20:56
zbyt seksowni mężczyźni w naszym kraju także powinni zasłaniać mordy!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2012 17:11
ale one same nie narzekają i lubią chodzić w tych burkach nawet się przyzwyczaiły i nie chcą ich zdejmować,no tak taka prawda!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2012 17:06
one wyglądają jak prześcieradła i nindża
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2012 15:31
Myślę, że tutaj trzeba oddzielić od siebie dwie kwestie - kulturę od religii. Koran nie nakazuje nosić burek, niqabów i kwefów. To jest wymysł garstki szaleńców i fanatyków, którzy twierdzą, że to ONI i TYLKO ONI mają monopol na prawdę. Koran nakazuje jedynie skromność w ubiorze i zachowaniu, przy czym pragnę dodać, że nakaz ten odnosi się nie tylko do kobiet, ale i do mężczyzn. Burki i zakrywanie twarzy nie mają nic wspólnego z Islamem. Wręcz przeciwnie - są zakazane w Koranie, bo jest tam napisane, że kobieta powinna ubierać się tak, żeby była rozpoznawalna, ale nie obrażana. Z zakrytą twarzą kobieta nie jest rozpoznawalna, więc zasłanianie twarzy jest sprzeczne z Islamem. Nawet zakrywanie włosów jest bardzo wątpliwe, bo Koran nie mówi tego wprost, że kobieta ma nosić hijab. Nie ma nawet mowy (w sensie dosłownym) o zakrywaniu włosów, a zakrywanie twarzy jest zupełnie nie do przyjęcia w Islamie. Koran kładzie nacisk na SKROMNOŚĆ, a jej rozumienie może być bardzo różne. Każdy inaczej pojmuje, co jest skromne, a co nie. To zależy również od czasu i miejsca.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie