Czy skażone mleko trafiło do Polski?

Kontrolerzy Państwowej Inspekcji Sanitarnej sprawdzają, czy nie trafiło do nas nielegalnie mleko skażone melaminą.
Czy skażone mleko trafiło do Polski?
25.09.2008

Kontrolerzy, na polecenie Głównego Inspektora Sanitarnego, Andrzeja Wojtyły, mają zwracać szczególną uwagę na pochodzenie składników podczas kontroli w zakładach zajmujących się wprowadzaniem żywności.

Mają szukać mleka pochodzącego z niewiadomych źródeł.

Z ujawnionych do tej pory informacji wynika, że żaden kraj z Unii Europejskiej nie sprowadzał mleka w proszku z Chin. Jednak, jak mówi rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jan Bondar:

„Mogło się zdarzyć, że ktoś sprowadził je na własną rękę, np. z powodu niskiej ceny lub trafiło do Polski przez kraje trzecie. Kontrolerzy, przy okazji rutynowych czynności, sprawdzają, czy zakłady spożywcze, sprzedające mleko w proszku lub używające go m.in. do produkcji ciast i słodyczy, posiadają odpowiednią dokumentację".

Według ostatnich informacji z Chin, w wyniku spożycia zatrutego mleka zachorowało ponad 50 tysięcy dzieci, w tym stan 104 jest określany jako ciężki.

Zakaz importu na towary z Chin, mogące zawierać mleko w proszku, wprowadza coraz więcej krajów. Jednak, jak ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), trzeba uważać także na przemyt żywności zawierającej melatoninę.

Polecane wideo

Komentarze (15)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2008 15:21
Melatoninę ???XD o co kaman
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2008 23:21
Ale duża większość ludzi rasy żółtej nie przyswaja mleka od krowy, tak nawiasem mówiąc, może dlatego piją te z proszków?;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2008 17:49
Po pierwsze melaminę a nie melatoninę a po 2 skonczy sie to tak jak choroba wsieklych krow i ptasai grypa ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2008 15:52
melaminę a nie melatoninę... :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2008 21:34
Bo z łaski swojej powinni pic mleko krowie!!! Poszukajcie o jego skladzie chemicznym i przeczytajcie a napewno bedziecie wiedziec wiecej. Jest o wiele zdrowsze od tego z proszku!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie