Epidemia WSZAWICY w polskich szkołach - najwięcej GNID we włosach Małopolan

Szkolne pielęgniarki nie mogą walczyć z wszawicą, bo jest to uznawane za „gwałcenie praw dziecka”.
Epidemia WSZAWICY w polskich szkołach - najwięcej GNID we włosach Małopolan
11.10.2011

Jak donosi „Dziennik Polski”, w Małopolsce nie ma szkoły, w której nie pojawiłaby się wszawica. Problem dotyczy w równym stopniu placówek publicznych, prywatnych, szkół wiejskich i miejskich, a także przedszkoli. Mimo że w aptekach można kupić bardzo skuteczne preparaty na wszy, dyrektorzy i nauczyciele nie są w stanie opanować epidemii. Wszystkiemu winne są przepisy, które zakazują szkolnym pielęgniarkom sprawdzania czystości ciała uczniów.

- W 2003 r. minister zdrowia wydał rozporządzenie, które zniosło obowiązek kontroli higieny uczniów przez szkolne pielęgniarki. Z kolei zdaniem Instytutu Matki i Dziecka, który opracował standardy postępowania pielęgniarek szkolnych - "utrzymywanie w szkołach przeglądów czystości ciała i odzieży należy uznać za gwałcenie praw dziecka" – informuje gazeta.

Z tego względu takie przeglądy mogą się odbywać jedynie za zgodą rodziców, a ci nie zawsze życzą sobie oglądania ich dzieci od stóp do głów. Wówczas pielęgniarki mają związane ręce, bo walka z pasożytami – jeśli nie obejmuje wszystkich uczniów – jest po prostu nieskuteczna.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Policja uwolniła setki dziewczynek zmuszanych do seksu z górnikami!

W górniczych burdelach w Peru przebywa jeszcze ponad tysiąc nieletnich dziewczynek.

Wydawało mu się, że widzi diabła, więc WYDŁUBAŁ SOBIE OCZY! W czasie mszy!

Ksiądz natychmiast wezwał pogotowie, jednak lekarze nie byli w stanie uratować wzroku szaleńca.

 

Komentarze (15)

Ocena: 5 / 5
Miszka (Ocena: 5) 29.04.2016 12:05
no niestety, wszawica ma się bardzo dobrze. Generalnie nie jest ciężko jej usunąć, ale trzeba używać odpowiednich preparatów jak np. szampon sora forte i płyn z dimetikonem sora. Na stronie www.wszawica-sora.pl/profilaktyka-wszawica/ jest fajnie i przystępnie opisany problem wszawicy i jak leczyć
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2012 09:37
żyłam i za komuny i teraz za demokracji i nie widziałam wszy na własne osobiste oczy. Nawwet w szkole podstawowej 8 letniej- NIKT ode mnie z klasy nie miał ani jednej malutkiej weszki. W szkole sredniej pielegniarka cyklicznie robila przeglad głow- nie bylo to pogwalcenie zadnych praw!Tak samo jak jechało się na wakacje, przed koloniami czy obozem pielegniarki sprawdzały głowy dzieciakom, nic sie nie ukryło- moze dlatego nie bylo tego problemu?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2011 21:27
ja jestem fryzjerką od 3 lat, mieszkam i pracuje w małopolsce i jeszcze nie spotkalam sie z wszawicą...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2011 16:30
u mnie w szkole to tylko UFO ma ;d
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2011 16:13
DZIECI NIE SĄ ODROBACZANE!! A to błąd jedno zaraża się od drugiego...i roznosza i zarażają kolejnych.....przykładem jest nie tylko Wszawica ale i OWSIKI!!! dzieci roznoszą je na potęge...brud paluszki w buzi i gotowe..wystarczy jedno Brudne zarażone dziecko i reszta ma ...powinni ODGÓRNIE ODROBACZAĆ DZIECI!!! Nie zaszkodzilo by.....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo