Dzieci z chorobami wenerycznymi

Prokuratura rozpoczęła postępowanie w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci i zarażenia ich chorobą weneryczną.
Dzieci z chorobami wenerycznymi
19.09.2008

Siostry zakonne z przedszkola zauważyły u 5-letniej Roksany dziwne owrzodzenie na ciele. Ponieważ rodzice pochodzący z patologicznej rodziny nie mogli zapewnić dziecku odpowiednich warunków, dziewczynka, wraz z 12-letnią siostrą, Dżesiką, została umieszczona w rodzinie zastępczej.

Choroby nie potrafili zdiagnozować dermatolodzy. Leczenia podjęli się lekarze ze szpitala w Krakowie. To oni stwierdzili u dziewczynek chorobę weneryczną. Dalsze badania wykazały tę samą chorobę u jeszcze jednej siostry. Zakażone kiłą dzieci mają 3, 5 i 12 lat. Rodzina mieszkała w obdrapanej kamienicy w Oświęcimiu.

Dziewczynki pochodzą z biednej, wielodzietnej romskiej rodziny. Według wstępnych ustaleń policji, o gwałt podejrzany jest znajmy brata sióstr - 30-letni Tomasz B. Obecnie trwają jego poszukiwania.

Prokuratura z Oświęcimia prowadzi śledztwo w tej sprawie, poszukuje świadków i osób, które utrzymywały kontakty seksualne z dziewczynkami.

Roman Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą Kraków” stawia sprawę jasno:

„Choroba dziewczynek to tragedia dla rodziny. To też szok dla całej naszej społeczności. W tej rodzinie było za dużo alkoholu i polsko-romskich libacji. Sam nieraz chodziłem i wyganiałem stamtąd pijane towarzystwo. Jak matka widziała rany u dzieci, to powinna iść z nimi do lekarza. Jeżeli wiedziała o ich krzywdzie i nie reagowała, to jest współwinna. Wśród Romów jest skazana na wygnanie. Ona już miejsca między nami nie znajdzie”.

Polecane wideo

Komentarze (258)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2008 23:09
"Dżesika" ja pier...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2008 00:33
jakby ktos skrzywdzil moje dziecko zabila bym..mm 18 lat i nie mam dzieci ale to okropne i podle..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2008 18:25
[quote="elcia1208"][quote][b]Rescuer--ka[/b] [quote][b]elcia1208[/b] Nie Ciebie przepraszałam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote] Napisałaś to pod moim komentarzem więc wywnioskowałam że to wiadomośc do mnie :P i spokojnie, nie musisz tak wrzeszczeć :D[/quote] napisałam to cicho i spokojnie:)[/quote] Spokojnie przeciez jesteśmy tylko ludźmi:)Każdy sie może pomylić:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2008 18:08
Blee!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2008 15:13
SODOMA I GOMORA
odpowiedz

Polecane dla Ciebie