Dzieci pójdą do bidula, bo mama i tata nie umieli ich odchudzić! PRAWNY ABSURD

Zdruzgotani rodzice nie mogą pogodzić się z tą decyzją.
Dzieci pójdą do bidula, bo mama i tata nie umieli ich odchudzić! PRAWNY ABSURD
11.09.2011

Trzy lata temu małżeństwu pochodzącemu ze szkockiego miasta Dundee opieka społeczna postawiła dosyć niecodzienne ultimatum. Pracownicy socjalni dopatrzyli się bowiem, że ich dzieci są za grube. Rodzinie zagrożono więc, że jeżeli nie zmienią oni swojego dotychczasowego stylu życia, sąd odbierze im ich potomstwo.

Niestety, mimo usilnych starań rodziców, nie udało się sprostać wymaganiom urzędników. Zmiana nawyków żywieniowych i zapisanie dzieci na dodatkowe sportowe zajęcia na niewiele się zdały. Dzieci nadal były bardzo otyłe.

W wyniku zaistniałej sytuacji, opieka społeczna skierowała sprawę do sądu. Para, która jest małżeństwem od prawie 20 lat, może teraz stracić czwórkę z siedmiorga swoich dzieci – podaje The Daily Mail. Trzy dziewczynki w wieku 11 lat, 7 lat i rok, oraz 5-letni chłopiec już niedługo zamieszkają prawdopodobnie w domu dziecka, z dala od swoich najbliższych.

Cała rodzina jest przerażona. Nie mogą pogodzić się z decyzją sądu. Uważają, że z tak błahego powodu nikt nie ma prawa zabierać im dziecka.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Co za IRONIA LOSU: Chciał dziękować Bogu za ocalenie z wypadku, poszedł na pielgrzymkę, zginął pod kołami

PRZEZNACZENIE.

Rodzice torturowali 10-letniego syna, bo moczył się w nocy

Co robili, by nauczyć go załatwiać swoje potrzeby w toalecie?

Polecane wideo

Komentarze (33)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2011 02:16
Ludzie co wy piszecie naprawde uwazacie ze dobrze robia odbierajac im dzieci?? pisza przeciez ze rodzice sie starali odchudzic dzieci moze opieka powinna pomoc tej rodzinie z ich problemem. postawcie sie w ich sytualcji gdyby wasze dziecko bylo otyle z niczyjej winny jakbyscie sie czuli gdyby ktos wam je zabral.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2011 18:15
A nie sądzicie że to może być spowodowane genetycznie? Najprościej zgonić na rodziców , a jak tu głodzić 5cio letnie dziecko? Dorosły człowiek nie potrafi sobie odmówić niektórych przysmaków a co wymagac od dziecka...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2011 16:19
W moim bloku też mieszkało rodzina nadmiernie otyłych ale wyprowadzili się chyba jak zobaczyli znak przed wjazdem na parking "maksymalnie 3,5 tony" Tak jest jak sie dzieci karmi lays'ami i podwozi do szkoły 100 metrów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2011 22:04
tak a jak dzieci są bite maltretowane molestowane itp to sąd tego nie widzi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2011 21:17
Z tak błahego powodu? Sąd miał rację! Skoro rodzice nie "odchudzili dzieci" to widać nie zależy im na ich zdrowiu! a to już jest poważny aspekt przemawiający za odebraniem im dzieci!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie