Prostytucja sposobem na życie wśród młodzieży

Potrzebują pieniędzy na ubrania, kosmetyki, rozrywki, a w ten sposób łatwo i szybko dostają to, czego chcą.
Prostytucja sposobem na życie wśród młodzieży
17.09.2008

Niestety, coraz więcej młodych osób uważa prostytucję za formę dorobienia sobie do kieszonkowego. Prof. Mariusz Jędrzejko z Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie, podczas wakacji przepytał 800 dziewczyn i chłopców, w wieku 16 - 23 lata o poglądy na ten temat. 2,7% badanych przyznało się do prostytucji za pieniądze.

Badania zostały przeprowadzone na terenie popularnych wakacyjnych miejscowości nad morzem i na Mazurach.

W rozmowie z dziennikiem „Polska", Mariusz Jędrzejko mówi, że najgorsze jest podejście młodzieży do tego, co robi:

„Niepokoi mnie brak wewnętrznego wstydu u tych osób. One myślą tak: "Skoro inni mogą, to dlaczego ja nie?". Niektóre wprost mówiły: "Przecież to nie jest mydło" albo: "A z czego mam żyć? Pan mi da dwie stówy". Inne: "To moja sprawa"".

Co gorsze, podczas stosunków seksualnych nie stosują żadnych zabezpieczeń. W przypadku przygodnych spotkań z nieznajomymi groźba zarażenia chorobami wenerycznymi bądź HIV jest bardzo duża.

Według badań, przeciętny wiek prostytutki w Polsce to około 24 lata, większość zaczynała pracę na ulicy i w agencjach towarzyskich, mając 17 lat. Coraz częściej pojawiają się wśród nich osoby z tak zwanych "dobrych domów", klasy średniej.

Według psychologów, w stronę prostytucji popycha młodych ludzi świat, jaki obserwują w mediach. Też chcą być fajnie ubrani, jak postacie z reklamy, pojechać ze znajomymi na wakacje nad morze lub wysyłać SMS-y do kolegów i koleżanek. Skoro pieniędzy na to nie daje im rodzinny dom, postanawiają je zdobyć sami. Najłatwiej to zrobić własnym ciałem.

Wyrzuty moralne najłatwiej zagłuszyć alkoholem i narkotykami, dlatego też w niektórych przypadkach prostytucja kończy się uzależnieniami od używek.

Dużo łatwiej w dobie Internetu o klienta, nikt nie musi stać na ulicy albo szukać w klubie. Wystarczy zostawić odpowiedni wpis na forum bądź napisać ogłoszenie na portalu randkowym i można czekać na oferty.

Polecane wideo

Komentarze (245)
Ocena: 5 / 5
tańka (Ocena: 5) 17.01.2014 14:25
To jest przerażające. Czytałam ostatnio powieść "Dlaczego nie poczekałaś?", która porusza również wątek sponsoringu wśród młodych kobiet. Otworzyło mi to oczy na parę spraw.
zobacz odpowiedzi (6)
Anonim (Ocena: 5) 28.12.2011 12:23
Kiedyś gdy byłam młodsza, a co za tym idzie i głupia wpadłam na taki pomysł, aby szybko zarobić pieniądze. Pochodziłam z normalnego domu, rodziców zawsze mogłam poprosić o wszystko, ale chciałam mieć swoją gotówkę. Dwóch panów poznałam na czacie. Kilka razy się z nimi spotkałam. Najpierw nie brałam tego do siebie, ale za każdym kolejnym spotkaniem czułam wstręt. W końcu poznałam chłopaka, z którym jestem do tej pory. To był mój przełom. Skończyłam z tym. Zmieniłam numer telefonu, usunęłam wszelki kontakt z ''klientami' , ale niestety tego nie da się usunąć z psychiki. Wyrzuty sumienia i obrzydzenie pozostały do teraz. Dziewczyny nigdy w życiu nie decydujcie się na taki sposób szybkiego zarobienia kasy. Nie chodzi już nawet o co inni pomyślą o was, ale o to, że wy same zaczniecie się nienawidzić.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 16.10.2011 22:16
Najlepsze jest to że dziecko się wyszaleje dając każdemu kto zapłaci , Potem minie kilka lat znajdzie jakiegoś frajera ożeni się i założy wspaniałą rodzinkę. Tylko nic nie zmieni faktu że gdzie się nie pojawi wraz ze swoją drugą połówką, zawsze może spotkać jakąś miłą osobę która powie na głos " mała obciągniesz mi " a co na to partner ... tak czy tak przypał murowany.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2009 18:39
Hi! VLZpPBo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2009 21:33
comment2,
odpowiedz

Polecane dla Ciebie