18-latek przez całe wakacje UDAWAŁ KSIĘDZA. Za odprawienie mszy dostawał 50 zł!

"Ksiądz" Patryk nielegalnie wygłaszał kazania, spowiadał wiernych i zbierał na tacę.
18-latek przez całe wakacje UDAWAŁ KSIĘDZA. Za odprawienie mszy dostawał 50 zł!
Fot. Fakt.pl
30.08.2011

Mieszkańcy wsi Budziska koło Warszawy, przeżyli szok, kiedy dowiedzieli się, że ksiądz, który przez całe wakacje przebywał w ich parafii okazał się zwykłym oszustem.

18-letni Patryk przebrany w sutannę poszedł do miejscowego proboszcza i zaproponował mu dwumiesięczną pomoc – podaje Fakt.pl. Tamtejszy ksiądz bardzo chętnie przystał na propozycję młodzieńca, który twierdził, że jest na urlopie i chciałby jakoś pożytecznie spędzić ten czas.

Co ciekawe, przez całe dwa miesiące nikt nawet nie podejrzewał, że „ksiądz” Patryk może być oszustem. Chłopak świetnie sprawdzał się w swojej roli. Wygłaszał płomienne kazania, pouczał wiernych w konfesjonale. 18-latek odprawiał nawet samodzielnie mszę, za którą dostawał 50 zł. I wszystko pewnie do tej pory przebiegałoby po jego myśli, gdyby nie dosyć dziwne jak na osobę duchowną zakupy, które robił w pobliskim sklepie. Mężczyzna kupował tam podobno piwo i papierosy. Młodzieńca zgubił również jego młody wiek. Patryk twierdził, że ma 26 lat. Wielu trudno było jednak w to uwierzyć.

Księdzem-oszustem zajęła się policja. Szybko okazało się, że sutannę nosił nielegalnie i ma zaledwie osiemnaście lat. Chłopakowi grozi nawet osiem lat więzienia – czytamy w Fakt.pl. Chłopak przyznał się do wszystkich zarzutów i chce dobrowolnie poddać się karze.

Młodego chłopaka najbardziej żałują parafianie, których tak bardzo oszukał. Wielu twierdzi, że nic strasznego się nie stało. Był grzeczny, zawsze uśmiechnięty, podobno głosił też świetne kazania. „Ksiądz” Patryk pozostawił po sobie prawie same miłe wspomnienia.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Nastolatki grają w „WYMIĘKASZ” – to gorsze niż „SŁONECZKO”!

Butelka już dawno odeszła do lamusa. Okazuje się, że dotychczasowy lider gier partnerskich także staje się niemodny. Teraz na topie jest WYMIĘKASZ.

W ubraniach z Zary, H&M i Adidas są TOKSYNY! (Niebezpieczne substancje mogą powodować bezpłodność)

Greenpeace zbadał 14 znanych marek. Wyniki badań okazały się naprawdę zatrważające!

Polecane wideo

Komentarze (70)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2013 20:20
Nieee no, to się w pale nie mieści! Jak tak mu sie podoba kapłaństwo, to niech idzie do semara a nie udaje. W imię Ojca i Syna lewą ręką...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2012 00:49
8 lat za udawanie księdza oraz stanie się sławnym i bogatym przez zabicie dziecka. Dokąd ten kraj zmierza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2012 17:09
MI JEGO LOS JEST OBOJĘTNY.POWINIEN PONIEŚC DUZE KONSEKWENCJE TEGO CZEGO SIĘ DOPUSCIL.BO TE SAKRAMENTY UDZIELANE PRZEZ NIEGO SĄ NIEWAŻNE BO NIE MIAŁ TEN ŚWIR SWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH.TAKI SPRYCIARZ Z TEGO KOLESIA I W OGÓLE NIECH ZAMKNĄ W WIEZIENIU.BO NA TO ZASŁUGUJE LUDZI TA MENDA OKRADŁA.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2011 21:42
On jest moim idolem ! Uwielbiam ludzi pozytywnych :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.08.2011 21:35
hahahahaha świetny koleś :D tylko po prostu żenujące jest to że za pedofilie dostają zawiasy a za morderstwa 8 lat i wychodzą za dobre sprawowanie po połowie... Mam nadzieje ze koleś dostanie jakieś upomnienie albo grzywne albo co najwyżej zawiasy i to małę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie