Uwaga, GIMNAZJALISTKI! Uczniów czekają ogromne zmiany (WSPÓŁCZUJEMY!)

Młodzież na zakończenie nauki w gimnazjum będzie zdawała już nie trzy, jak było do tej pory, lecz aż sześć testów!
Uwaga, GIMNAZJALISTKI! Uczniów czekają ogromne zmiany (WSPÓŁCZUJEMY!)
22.08.2011

Wielu tegorocznych absolwentów gimnazjum narzekało na bardzo wysoki poziom testów końcowych. Co jednak mają powiedzieć uczniowie, którzy w następnych latach będą zdawali egzamin gimnazjalny? Czeka ich naprawdę spore wyzwanie. Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje wprowadzić bowiem duże zmiany w dotychczasowych zasadach zdawania egzaminu.

Młodzież na zakończenie nauki w gimnazjum będzie zdawała już nie trzy, jak było do tej pory, lecz sześć testów – czytamy w portalu Sfora.pl. Część humanistyczna podzielona zostanie na dwa oddzielne segmenty. Najpierw uczniowie będą musieli przebrnąć przez egzamin z historii oraz wiedzy o społeczeństwie, by później zmierzyć się z językiem polskim. Podobnie w części przyrodniczej. Tutaj uczniowie najpierw dostaną oddzielny arkusz sprawdzający ich wiedzę z zakresu biologii, chemii i fizyki, a po nim napiszą część matematyczną.

Zmienią się również zasady zdawania testów z języków obcych. Tutaj MEN wprowadziło podział na poziom podstawowy oraz rozszerzony. Dodatkowo, do grupy języków obcych, z których obecnie można zdawać egzamin, dojdzie język ukraiński – czytamy w newsweek.pl.

Nowe testy mają pomóc w lepszej obserwacji postępów uczniów w różnych dziedzinach kształcenia. Znacznie wyraźniej pokażą one również, z którymi przedmiotami młodzież sobie nie radzi. Jak twierdzi MEN, informacje te pozwolą w przyszłości wprowadzić istotne zmiany w programie nauczania.

Cieszycie się?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Każda z nas plotkuje średnio 5 godzin dziennie! Zgadniesz, o czym?

Inne tematy poruszamy z przyjaciółkami, inne z naszymi partnerami.

Jak przekonać desperata, że nie warto się zabijać?

Podobno ta metoda jest w stanie zdziałać cuda! Wywołuje tak silny wstrząs, że każdemu odechciewa się samobójstwa.

Komentarze (518)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2011 21:25
Wszystkie gnojki, które zamiast uczyć się podstaw, to zlewają, balują i się włóczą po nocach dostaną niezły łomot. Od teraz nie będzie tak,że każdy debil będzie mógł iść do technikum, LO czy nawet zawodówki. I bardzo dobrze. A wszyscy Ci, co tak się użalają się nad sobą chyba w końcu sobie uświadomili,że coś im nie pyknie. Nie ma gadania,że ja nie mam głowy do chemii, fizyki czy historii, jeśli się nie zna PODSTAW, to jak niby sobie wyobrażacie naukę w dalszej szkole? Że będą was przeciągać za uszy? W tym roku napisałam maturę, nie jestem orłem z matmy, czy fizyki, a dali nam niezły wycisk w tym roku. I zdałam o dziwo, i to nieźle. Jak ktoś chce, to da radę, a nie chowa się za durnymi wymówkami typu " nie mam predyspozycji". Pozdro.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2011 18:14
Ja bardzo się cieszę, że w tym roku zaczełam nauke w liceum i nie muszę się obawiać już testów na koniec gimnazjum ;d Bardzo wam wszystkim współczuję ;/ Lecz nadal zastanawia mnie jak to zrobią w liceum dla rocznika 96 ??? Hmm.. a co bedzie z uczniami ze starszych roczników którzy bedą mieli kibla?? Nie wiem... To jest megaaa straszne Oo!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2011 16:50
Witam . Studentko czy ty masz mózg ? Kozaczysz ,ponieważ już jesteś na studiach i masz wszystko głęboko w dupie pomyśl trochę jak to będzie wyglądało !? Każdy zawali ten nowy test i wszyscy pójdą rowy kopać ? - Chyba tak . Po prostu nie wiadomo jak będzie z rekrutacją do szkół średnich ale jeżeli tam też zawyżą to jesteśmy głęboko w dupie ,że tak powiem .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2011 22:14
Ja nie mogę -,- Mnie to czeka w tym roku i to jest kompleta porażka. Dzisiaj dopiero pierwszy dzień w szkole, a mamy plan nam tak zawalili kółkami, że po prostu idzie się tylko zabić. Jeszcze ta matura co planują nam na rok 2015.. masakra.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2011 23:02
Jak dobrze że już skończyłam gimnazjum :) ale co do tego to oni są porabani coraz więej tego wszystkiego i od każdego wymagają żeby wszyscy byli jakimiś naukowcami czy czymś a nie każdy ma głowe do nauki... Tragedia...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo