HANDEL ŻYWYM MIĘSEM: Setki psów transportowano do restauracji

Psy z ciężarówki miały trafić na talerze.
HANDEL ŻYWYM MIĘSEM: Setki psów transportowano do restauracji
18.08.2011

Podobno nie powinniśmy bać się egzotycznych przysmaków, bo jedząc je możemy poznać kulturę danego kraju. Jednak na to specyficzne wietnamskie danie nigdy byśmy się nie zdecydowali. Na temat jedzenia psiego mięsa krąży wiele mitów, ale tam naprawdę się to robi.

Właśnie w Wietnamie w ostatnich dniach uratowano setki psów, które były przewożone w spartańskich warunkach i nieprawdopodobnych ilościach. Nie była to akcja ekologów, którzy chcieli zadbać o bezpańskie stworzenia, ale transport bezpośrednio do tamtejszych "restauracji".

Policja zatrzymała cztery ciężarówki załadowane małymi klatkami, w których na siłę upychano po kilka psów. W rezultacie uratowano ponad 1000 zwierzaków, które trafiły już do schroniska. Ok. 300 nie udało się uratować - udusiły się lub spadły z naczepy w czasie ucieczki handlarzy przed funkcjonariuszami.

Czterech mężczyzn zostało oskarżonych o nielegalny przewóz i handel zwierzętami. Sprawcy potwierdzili, że psy z ciężarówki miały trafić na... talerze. Maksymalna kara za ten proceder to rok więzienia, ale zazwyczaj kończy się na grzywnie o równowartości ok. 2 tys. zł. To jednak niewiele, bo to zapewne nie pierwszy taki transport, a za jednego psa restauracje płacą ok. 100 zł.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Oburzająca segregacja w szkołach: "Głupsi" dostaną inne mundurki niż "mądrzejsi"!

Podział dzieci na grupy ma pomóc w dopasowaniu odpowiedniej formy kształcenia....

Panika w Krakowie: W niewyjaśnionych okolicznościach giną młode, podobne do siebie kobiety!

Ofiary mają ten sam kolor włosów, podobny wiek i noszą okulary.

Komentarze (72)

Ocena: 5 / 5
elo (Ocena: 5) 26.07.2014 20:25
w Polsce robi sie ze zwierzetami dokladnie to samo.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2013 14:39
WIETNAMIE!! MACIE POJ3BANY KRAJ ! JECIE ZWIERZĘTA!!!!!TO NIE NORMALNE !! Biedne Psiaki ;(( Mam nadzieje że ci frajerzy zdechną !! To nie jest dopuszczalne !! Jak to możliwe że te potwory obejdą się bez kary ?? !! Bez więzienia ??!! tylko 2 000 zł zapłacą ??!! Japi3rdole co za świat !! Ludzie łączmy się !!! NIE POZWÓLMY ABY ZWIERZĘTA CIERPIAŁY !!! MUSIMY IM POMÓC !! TO TEŻ ISTOTY LUDZKIE !! CHYBA NIKT NIE CHCE ABY RASA PSÓW WYGINĘŁA PRZEZ TAKIE COŚ ZA JAKIEŚ 30 LAT ??!! TO NIE DOPUSZCZALNE !! BIEDNE PSYY ;((( *PŁACZE* .. skórwi3le !! jak spotkam tylko jakiegoś żółtka to nie radze mu ze mną zadzierać !!!! ;(( *beczy na cały głos* !!!! (*)(*)(*) X 300 ;(... Za te Biedne pieski które wycierpiały , które próbowały uciec , ale zdechły .. (*).. Ku Ich Pamięci.. *płacze* :(:(:(:( . pojebant typ t poisał
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2011 23:10
CO PRAWDA TO PRAWDA. POPIERAM
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2011 23:09
Jak czytam niektóre wypowiedzi to się zastanawiam, czy te psiaki przewożone w tych klatkach nie mają większych mózgów od takich popierdolonych zajebanych frajerów jak WY.! Nie chodzi o to, że te psiaki są jedzone, bo rzeczywiście dla wielu osób zwierzę to po prostu tylko mięsko. Problem jest w tym jak są traktowane podczas transportu i to w jaki sposób są zabijane. Jakbyście cokolwiek wiedzieli na ten temat to nie trzeba było by was uświadamia, że te psy są góodzone i zabijane na żywca (np. obdzierane ze skóry). Więc jeśli gówno wiecie i macie tylko tyle do powiedzenia to lepiej zamknijcie niewyparzone mordy i pakujcie dalej w te wasze tłuste duuupy.! Pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2011 10:42
Nie giną okrutnie? Oni z tych psów NA ŻYWCA ZDZIERAJĄ SKÓRĘ! skurwysyny!!!!!!!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo