Przed sąd za zdjęcia z Oświęcimia. UPDATE

Prokuratura sprawdzi, czy dziewczyna nie popełniła przestępstwa.
Przed sąd za zdjęcia z Oświęcimia. UPDATE
14.09.2008

UPDATE

Historia ze zdjęciem z pieca kremacyjnego w Majdanku może mieć dla nastoletniej dziewczyny nieprzyjemne konsekwencje. Prokuratura najpierw ustali wiek amatorki fotografii. Jeśli okaże się, że ma ukończone 17 lat, sprawą zajmie się sąd dla dorosłych, jeśli nie ukończyła tego wieku, sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Prokuratura sprawdzi, czy zdjęcia nie noszą znamion przestępstwa, chodzi o znieważenie pomnika, grozi za to kara grzywny bądź pozbawienia wolności. Dziewczyna weszła do środka pieca kremacyjnego i tak powstała pamiątkowa fotografia.

Platformy społecznościowe pełne są głupich zdjęć osób siedzących na „kiblu", pijanych, roznegliżowanych - wszystko po to, żeby pokazać, jaką fajną jest się osobą i sprawdzić swoją popularność.

W niektórych przypadkach głupota ludzka jednak nie zna granic. Na stronie internetowej Pardon.pl pojawiły się zdjęcia z wycieczki do Oświęcimia. Już samo chwalenie się odwiedzeniem takiego miejsca, które powinno służyć chwili skupienia, a nie robienia pamiątkowych zdjęć, jest dziwne, ale można to wybaczyć. Jednak zdjęcia znalezione i podesłane przez internautów są szokujące, a jeszcze dziwniejsze są komentarze pod nimi.

Fotografie przedstawiają m.in. dziewczynę, która, na pamiątkę wycieczki do Oświęcimia, weszła do środka pieca. Inna, nie mniej mądra osoba, zrobiła sobie zdjęcie przed bramą wjazdową ze słynnym hasłem „Arbeit macht frei", a jej koleżanki skomentowały to następująco: „sweetuśna Focia :*", „wow, ślicznie jak zawsze :) *".

Dziewczynki mają po kilkanaście lat, ale chyba na lekcjach historii nie bywały, a zamiast obejrzenia edukacyjnego programu w telewizji, wolą spędzić kolejnych 5 godzin na portalu, gadając z koleżankami.

Polecane wideo

Komentarze (1195)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2014 01:04
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2011 22:21
ja nie widze w tym nic złego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2011 22:15
ja bym ją tam zamkneła i spaliła
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2010 16:25
do gazu szczylowe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2009 10:08
Byłem w Sztutowie i Oświęcimiu a miałem wtedy 16 lat.poraziło to nas wszystkich ale my byliśmy pokoleniem urodzonym kilka lat po wojnie.Dzisiejsi młodzi ludzie w większości nie czytają i nie interesują się historią co przede wszystkim jest wynikiem wychowania,jak w domu rodzice nie czytali ,nie rozmawiali ,nie udzielali odpowiedzi na pytania to żadna szkoła tu nie pomoże. Być może jest jeszcze czas aby młodzi polacy zrozumieli że \"fura,skóra i komóra\" to nie jest sens życia,bez znajomości przeszłości nie ma przyszłości.Przed laty kiedy byłem uczniem byłem dumny z siebie i moich kolegów bo prezentowaliśmy dużo wyższy poziom intelektualny od naszych rówieśników z Niemczech czy Anglii,dziś jest mi wstyd gdy czytam rozmaite fora,blogi .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie