Lucia i Rebecca mają wspólne serce i wątrobę! Jedna z bliźniaczek syjamskich musi umrzeć, aby druga mogła żyć!

Rodzice dziewczynek stanęli przed dramatycznym dylematem: Której z nich dać szanse na przeżycie?
Lucia i Rebecca mają wspólne serce i wątrobę! Jedna z bliźniaczek syjamskich musi umrzeć, aby druga mogła żyć!
26.07.2011

25 czerwca w Bolonii we Włoszech doszło do niezwykłych narodzin. Na świat przyszły bliźniaczki syjamskie. Lucia i Rebecca leżą w inkubatorze i obecnie ważą razem 3500 gramów. Ich wspólne serce jest zdeformowane. Noworodki mają również jedną wątrobę i wspólny fragment jelita.

O tym, że maleństwa urodzą się połączone wspólnymi organami ich rodzice wiedzieli od dawna. Już w piątym miesiącu ciąży badanie USG wykazało poważne deformacje w ich budowie ciała. Matka i ojciec maluchów nie chcieli jednak słyszeć o aborcji. Postanowili zmierzyć się z całą sytuacją, przyjąć z godnością to, co podarował im los.

Jak podkreśla wielu etyków taki niezwykły przypadek medyczny to wielkie wyzwanie moralne. Okazuje się bowiem, że zabieg rozdzielenia bliźniaków mógłby uratować tylko jedną z sióstr. Rodzice dziewczynek muszą więc teraz zdecydować, którą ze swoich córek utrzymać przy życiu. Co najgorsze, obie dziewczynki rozwijają się w równym tempie. Żadna z nich nie jest słabsza. Obie mają równe szanse na przeżycie.

Jak podaje portal niewiarygodne.pl: Cała ta sytuacja wywoła falę sprzecznych opinii środowisk katolickich i świeckich: od przekonania, że nie można dokonywać takiego wyboru, po zdanie, że jest on etycznie usprawiedliwiony i konieczny.

Rodzice bliźniaczek stoją więc teraz przed dramatycznym dylematem. Chociaż bowiem wiele osób doradza im różne rozwiązania, to jednak tylko do nich należy ostateczna decyzja...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Mapa kryminalnych zagrożeń: Sprawdź, gdzie w Polsce jest najwięcej włamań, kradzieży i gwałtów!

Czy na pewno możesz spać spokojnie?

Polityka 1 dziecka: W Azji zmuszają do aborcji i sterylizacji, w nagrodę rozdają pieniądze!

W Chinach gęstość zaludnienia na kilometr kwadratowy wynosi ok. 630 osób i stale rośnie. Rząd wymyślił jednak, jak skutecznie uporać się z przeludnieniem.

Polecane wideo

Komentarze (51)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2011 13:03
nawet nie wyobrarzam sobie jaki dylemat przechodzą rodzice :(((((((((((((((
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.08.2011 14:00
W takim razie lepiej w ogóle ich nie rozdzielać, jeśli bez rozdzielania mogłyby przeżyć obie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.07.2011 13:36
:-(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2011 21:25
biedne bliźniaczki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2011 11:49
okrutne jest zycie . ale my nic na to nie poradzimy :(... a gdyby tak poczekali jakis czas... moze by sie znalazlo jeszcze jedno serduszko ii watraba aby obie dziewczynki mogly zyc... przeciez czasami niestety sa wypadki przez co potem inni moga zyc.....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie