Księżyc oddala się od Ziemi: Kiedy stanie się niezależną planetą, życie przestanie istnieć!

Rosyjscy eksperci znaleźli kolejną możliwą przyczyną nadchodzącego (niewątpliwie) KOŃCA ŚWIATA.
Księżyc oddala się od Ziemi: Kiedy stanie się niezależną planetą, życie przestanie istnieć!
07.07.2011

Prognozy na temat końca świata pojawiały się w ostatnich miesiącach bardzo często. Zazwyczaj powstawały w oparciu o numerologię i nawiązywały do masowych kataklizmów. Tym razem jednak rosyjscy naukowcy koniec wszelkiego życia na Ziemi łączą z faktem, że Księżyc za jakiś czas może stać się niezależną planetą.

- Księżyc może spotkać ten sam los, jaki dotknął niegdyś Merkurego. Najbliższa dziś Słońcu planeta naszego układu stanowiła kiedyś naturalnego satelitę Wenus, ale w końcu opuściła orbitę tej planety i stała się niezależnym od niej ciałem niebieskim. Zdaniem Giennadija Rajkunowa ten sam los może w przyszłości spotkać Księżyc. Krążący wokół Ziemi naturalny satelita może w odległej przyszłości stać się niezależną planetą. Jeśli taki scenariusz się uprawdopodobni, Ziemia zamieni się w wielką, pozbawioną życia pustynię – wyjaśnia serwis niewiarygodne.pl.

Teza rosyjskiego eksperta spotkała się jednak w świecie naukowym ze sporym sceptycyzmem. Badacze potwierdzają co prawda, że Srebrny Glob oddala się od naszej planety, jednak zaznaczają, że jest to proces bardzo powolny i być może z czasem zacznie się cofać. Naukowcy dodają również, że nawet jeśli sprawdzi się scenariusz przepowiadany przez Rajkunowa, życie na Ziemi nie przestanie istnieć.

- Warunki panujące na powierzchni Księżyca mają niewielki wpływ na Ziemię. Nie byłoby odpływów i przypływów, a noce byłyby bezksiężycowe. Na pewno to przetrwamy – powiedział Aleksander Bazilewski z Instytutu Geochemii i Chemii Analitycznej w Moskwie.

Wygląda więc na to, że ze strony Srebrnego Globu nic nam nie zagraża. Przynajmniej przez kilka najbliższych milionów lat.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Kanibalizm w Korei Północnej: Ludzie jedzą ludzi, żeby nie umrzeć z głodu!

Dziennik „Korea Times” ujawnił właśnie raport, z którego wynika, że zjadanie ludzi jest w tym kraju na porządku dziennym.

Dziecięcy boks - kilkuletnie dziewczynki walczą na ringu o 280 złotych!

Ich walka odbyła się za przyzwoleniem rodziców. Co więcej - z ich inicjatywy!

 

Polecane wideo

Komentarze (26)

Ocena: 5 / 5
Robert (Ocena: 5) 16.02.2013 07:19
Piernik do wiatraka ma tyle że piernik kręcili kiedyś siłą wiatraka a księżyc gdy opuści naszą ziemię może spowodować zmianę orbity ziemi , dni mogą się wydłużyć, jest jeszcze kilka takich spraw i do końca nie możemy tego przewidzieć . Może być i tak że po opuszczeni naszej ziemi nowa orbita księżyca będzie kolidować z inną planetą naszego układu a to by nie było dla ziemi dobre. Oczywiście nie jestem żadnym naukowcem i mogę się mylić, ale tak mi się wydaje Pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2011 21:00
Co ma piernik do wiatraka? Wiem że mąkę,ale nie mogę zrozumieć dlaczego gdy księżyc stanie się planetą to wtedy Ziemia stanie się pustynią.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2011 00:13
OO jej . Przeżyłam już kilka końców świata . Chyba jestem nieśmiertelna . ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2011 22:37
skąd papilot ma takie informacje? bo zapewne dowiem się o tym po raz 1 i ostatnie :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2011 19:39
ja nie moge tak sie bałam ze bd koniec swiata ze o mało zawału nie dostałam !!!ale potem jak powiedzieli ze nie ma sie o co martwic to juz mi było lepiej!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie