Eutanazja na ekranie: Dzisiaj na oczach widzów UMRZE CZŁOWIEK! (Europa wrze!)

Na wiadomość o filmie, który pokazuje przebieg eutanazji, media zagrzmiały!
Eutanazja na ekranie: Dzisiaj na oczach widzów UMRZE CZŁOWIEK! (Europa wrze!)
13.06.2011

Zagadnienie eutanazji to jedno z największych dylematów współczesnej etyki. Dobrowolne odbieranie sobie życia to temat niezwykle drażliwy, wciąż budzący spore kontrowersje. Nie dziwi więc fakt, że na wiadomość o filmie, który ma pokazywać jej przebieg, zawrzało w całej Europie.

Dokument pt. "Decydując się na śmierć", to opowieść o człowieku imieniem Peter, który na oczach widzów umiera w szwajcarskiej klinice eutanazyjnej Dignitas. Film wyemitowany zostanie dzisiaj w Wielkiej Brytani na kanale BBC. Jego reżyserem jest Terry Pratchett, słynny brytyjski pisarz, autor książek fantasy.

Wiele osób twierdzi, że pokazywanie tak drażliwego tematu w telewizji to już zdecydowana przesada. Niektórzy obawiają się, że ten budzący tak wiele kontrowersji temat może zostać pokazany w nieodpowiedni sposób. Z drugiej strony nie brakuje również i zwolenników głośnej produkcji. Wielu ludzi uważa, że człowiek, który cierpi na nieuleczalną i wykańczającą chorobę powinien mieć możliwość wybrania godziny swojej śmierci.

A co Wy sądzicie na ten temat? Czy pokazywanie eutanazji na ekranie to dobry pomysł?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Słynne przepowiednie i proroctwa

Kataklizmy, katastrofy, koniec świata – od tysięcy lat ludzkość karmiona jest mrożącymi krew w żyłach przepowiedniami. Które są sprawdziły, które nie i co jeszcze nas czeka?

Ludzka farma w Nigerii: Bandyci hodowali noworodki na sprzedaż!

Bezdzietne pary kupowały dzieci za równowartość ok. 17 tys.zł.

Polecane wideo

Komentarze (64)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2011 17:22
oglądałam ten program, niesamowite, bardzo ciekawe, ale i bardzo smutne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2011 08:36
jestem ZA eutanazją
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2011 05:17
"eutanazja nie jest rozwiązaniem"?? debilizm. rozumiem, że można być przeciwnym aborcji, ale mówić, że eutanazja to nie jest rozwiazanie? Przykładowo- widzisz, że bliska Ci osoba leży w szpitalu, umiera- nie ma szans na przeżycie i przechodzi ogromne katusze w ostatnich chwilach/dniach/tygodniach swojego zycia. Przykuta jest do łóżka, nie jest w stanie się poruszać i naprawdę cierpi. Serce Ci się kraja widząc to, tym bardziej, że kochasz tą osobę. W tym momencie jedynym ratunkiem i pomocą, jaką możesz oferować jest eutanazja. Ja bym w takiej sytuacji jej dokonala. Ze wzgledu na druga osobe. Tak samo chcialabym, zeby ze mną postąpiono.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2011 16:13
nie powinni puszczać tego filmu eutanazja nie jest rozwiązaniem
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2011 23:04
Jakby światem nie rządził kościół, to nie byłoby problemu. Jak ktoś nie może sie ruszyć, jest praktycznie warzywem i do tego jeszcze czuje ból i CHCE umrzeć, prosi o to, to czemu niby ktoś ma czelność przedłużać jego cierpienia, bo to grzech..? Eutanazja jest humanitarna i to bardziej niż zabranianie jej. Dajcie tym ludziom decydować o swoim losie, bo o niczym innym już nie mogą. A bliscy powinni się z tym pogodzić i uszanować ich decyzję. W tym kraju nie wszyscy to chrześcijanie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie